קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

גם רוסיה מזהירה מתקיפה באיראן: `יהיה אסון`
ynet
רויטרס
06.09.12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4277963,00.html
אחרי צרפת, טורקיה ומדינות רבות אחרות, גם רוסיה מזהירה את ישראל מתקיפה באיראן . סוכנות הידיעות רויטרס ציטטה הבוקר (ה`) את סגן שר החוץ הרוסי, סרגיי ריאבקוב, שכיוון את האזהרה `לישראל ולמדינות אחרות`, בטענה ששימוש בכוח יגרום לאסון במזרח התיכון ויגרום להשלכות גם מעבר לאזור.

`אנחנו מזהירים את אלה שפתרונות צבאיים אינם זרים להם`, אמר ריאבקוב. `תקיפה תגרום נזק רב וזה יהיה אסון ליציבות האזורית ויזעזע גם את תחומי הביטחון והכלכלה. הדבר יהדהד הרבה מעבר לגבולות המזרח התיכון`.

בהמשך חזר ריאבקוב על הצהרות קודמות של בכירים רוסים, ולפיהן לא נמצאו עדויות לפיתוח נשק גרעיני בתוכנית האיראנית. `אנחנו, כמו בעבר, לא רואים סימנים לכך שלתוכנית הגרעין באיראן יש ממד צבאי`,

הוסיף. `אנחנו רואים דבר אחר, שיש באיראן חומר גרעיני שנמצא בשליטה של מפקחים ומומחים בינלאומיים מהסוכנות לאנרגיה אטומית. ייעודו של החומר הזה לא ישונה לצרכים צבאיים, וזה מאושר באופן רשמי`.

ההתבטאויות של גורמים דיפלומטיים בינלאומיים נגד תקיפה ישראלית באיראן החלו כבר ביום שני, כששר החוץ הצרפתי, לורן פביוס, הצהיר שהוא אמנם מתנגד לאפשרות שאיראן תפתח נשק גרעיני, `אבל אני חושב שאם תהיה תקיפה ישראלית, למרבה הצער זה יפגע בישראל ויהפוך את איראן לקורבן`.

אתמול התבטא בנושא גם ראש ממשלת טורקיה, רג`פ טאיפ ארדואן, ואמר שתקיפה ישראלית תוביל לאפוקליפסה במזרח התיכון. בראיון שהעניק ל-CNN הוסיף ארדואן שהסבירות שישראל תתקוף היא אפסית, `אולם אני לא רוצה לראות דבר כזה קורה באזור משום שביום זה ובתקופה זאת, האזור זקוק לשלום, שגשוג ויציבות`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב