קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מלחמת מנע נגד ארה"ב
haaretz
ענר שלו
11.09.2012
http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1821357
הרשת געשה. על פי השמועות המלחמה היתה אמורה לפרוץ כבר. היו שנקבו בסוף שבוע מסוים, או אפילו בתאריך מסוים. התאריך שכיכב היה אחד בספטמבר. נכון, כבר היתה מלחמה שפרצה בתאריך הזה - מלחמת העולם השנייה. האם הצ`רצ`ילים שבין מנהיגינו ומבשרי השואה השנייה לא עמדו בפיתוי?

עם זה, סוף השבוע של אחד בספטמבר היה שקט לכאורה. מזג האוויר היה נעים. לא נרשמו אירועים חריגים. איש לא הבחין שפעולות האיבה כבר החלו. איש לא זיהה שמתקפת המנע הגרנדיוזית אכן יצאה לדרך במועד המתוכנן, ושמטרתה היא לא פחות משינוי משטר. החלפת משטר עוין ומסוכן לישראל במשטר שגם אם יש לו יכולת גרעינית אין הוא מהווה איום.
תכסיס הטעיה מבריק מבית היוצר של מפרק השעונים ברק והקוסם נתניהו הצליח לטשטש לחלוטין את זהות האויב האמיתי. המלל האינסופי על איראן הפנה את כל המבטים מזרחה. אבל חיצי מתקפת הסתיו נעו דווקא בכיוון מערב.

כבר ביום הראשון נרשמה פגיעה מדויקת במטרה איכותית: ראש המטות המשולבים של צבא האויב, הגנרל מרטין דמפסי. גורמים מדיניים בכירים בירושלים נזפו בו בחומרה. התבטאותו ולפיה הוא אינו רוצה להשתתף כרגע במתקפה ישראלית על איראן זוהתה כפעילות עוינת והנקמה לא איחרה לבוא. אין ספק שהנזיפה הירושלמית פגעה ביוקרתו של רמטכ`ל צבא האויב ובסמכותו, והוא יתפקד מעתה, במקרה הטוב, כברווז צולע.

בזירת קרבות אחרת התעמת ראש הממשלה נתניהו עם שגריר מדינת האויב דן שפירו. הוא האשים את הנשיא אובמה בכך שבמקום ללחוץ על איראן הוא לוחץ על ישראל. על פי דיווחים מסוימים תגובת השגריר היתה חריפה והמתיחות בין שתי המדינות גברה והגיעה לנקודת פיצוץ.

במקביל, בפעולה חשאית, נשלחו כוחות קומנדו מיוחדים בראשות שלדון אדלסון אל מעבר לקווי האויב, כדי לממן את חוגי האופוזיציה, להתסיס את האוכלוסייה המקומית נגד ההנהגה הקיימת ולעודד שינוי משטר בתוך שבועות ספורים.

קשה לטעון שההחלטה על היציאה למלחמה לא היתה שקולה. לנשיא אובמה ולארה`ב ניתנו אינספור הזדמנויות לחזור למוטב ולציית לתכתיבים הישראליים בטרם יותקפו, והם לא ניצלו אותן. ראש הממשלה אפילו טס במיוחד לארה`ב במאי 2011 והתייצב בבית הלבן כדי להעניק לנשיא אובמה שיעור פרטי בציונות, שהפך לסדרת חינוך משפילה בנוכחות עיתונאים, אבל אפילו צעד זה של רצון טוב לא הביא לתוצאות המיוחלות, והתלמיד הסורר לא ציית לרבו והעז להזכיר את גבולות 67`. סירובה של הילרי קלינטון אתמול להציב קווים אדומים לאיראן, כדרישת נתניהו, מהווה הפרת פקודות נוספת.

זאת ועוד, המסר הישראלי שמדיניות הססנית כלפי איראן תפגע קודם כל באמריקאים מדגיש את הדאגה הכנה של ישראל לבת חסותה כפוית הטובה, ואת האלטרואיזם של מנהיגינו, שרק עוזרים לארה`ב להציל את עצמה.

מדובר אם כן במלחמת אין ברירה נגד ארה`ב. הלא אם הממשל האמריקאי הנוכחי יישאר על כנו לאחר הבחירות בנובמבר עלול אובמה, המשוחרר מלחצי הקול היהודי, להוריד את הכפפות ולכפות עלינו הסדר שלום עם הפלסטינים חס ושלום. זוהי אם כן מלחמת מנע, שמטרתה למנוע אסון גדול בהרבה: שלום.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב