קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ראש הביון הבריטי לישראל: "אל תתקפו באיראן"

ynet
ynet
ynet
12.09.12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4280399,00.html

בריטניה מצטרפת לארה`ב ומתרה בישראל להימנע מתקיפה של מתקני הגרעין באיראן: העיתון `דיילי מייל` דיווח אמש (יום ג`) כי ראש סוכנות הביון הבריטית (MI6) סר ג`ון סאוורס ביקר באחרונה בישראל והעביר מסר ברור שלפיו הממלכה המאוחדת מתנגדת לתקיפה באיראן בטווח המיידי.

לפי הדיווח, סאוורס ביקר בחשאי בישראל ובפגישותיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם שר הביטחון אהוד ברק העביר את המסר מצדו של ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון. ראש סוכנות הביון הבריטית קיים פגישות עם בכירים נוספים במערכת הביטחון הישראלית וציין בפניהם כי בלונדון סבורים שיש עוד זמן לדיפלומטיה ולסנקציות על הרפובליקה האיסלאמית לפני תקיפה צבאית.

עוד דווח בעיתון הבריטי כי סאוורס אמר לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון ברק שניתן להדק את הסנקציות הכלכליות על איראן, על-מנת שזו תימנע מייצור נשק אטומי. ב`דיילי מייל` העריכו כי נוכח המשך ההצהרות הישראליות נגד טהרן, סווארס לא הצליח לשכנע את הצמרת הביטחונית הישראלית.

גורם ביטחוני בריטי אמר לעיתון בתגובה כי `אנחנו לא נדבר על נסיעותיו של סאוורס ועל הסיבות שלהן`. בעיתון הבריטי אף העלו השערה שתקיפה ישראלית באיראן תוביל למשבר קואליציוני בממשלה. בתחילת החודש דחק שר החוץ הבריטי ויליאם הייג באיחוד האירופי להגביר את העיצומים על איראן בשל הקיפאון במשא ומתן בעניין תוכנית הגרעין שלה. הייג אמר אז כי הגברת העיצומים חיונית לפתרון הבעיה בדרכי שלום.

הדיווח בנוגע למסר שהעביר קמרון לישראל תואם דברים שאמר ביולי האחרון שגריר בריטניה בישראל, מתיו גולד, שלפיהם `בשלב הזה איננו חושבים שפעולה צבאית באיראן תהיה הצעד הנכון לעשות`. גולד הוסיף אז כי `אנו מבינים שמדובר באיום קיומי שמטריד את ישראל ואנו חולקים את הדאגה. איראן ניסתה עד כה לבזבז זמן. זה לא יעבוד. אם הם חושבים שאפשר למסמס את זה, אז הם טועים. אנחנו לא נאיבים ולא טיפשים`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב