קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עורך ה"ניו יורקר": נתניהו מסוכן לעתיד ישראל
ynet
יצחק בן חורין
13.09.12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4280858,00.html


`קשה להפריז בסיכונים שבנימין נתניהו מציב על עתיד ישראל`. במילים קשות אלו פותח עורך השבועון `ניו יורקר`, היהודי דיוויד רמניק, מאמר שבו תקף בחריפות את ראש הממשלה והאשים אותו בהתערבות בוטה ושחצנית במערכת הבחירות בארצות הברית ובחבירה למועמד הרפובליקני מיט רומני ולאסטרטגיה הניאו-שמרנית של הימין האמריקני, המציגה את הנשיא ברק אובמה כנאיבי בצורה קיצונית.

רמניק, מהעיתונאים המוערכים בארה`ב, זוכה פרס פוליצר, שספרו השישי על עלייתו של ברק אובמה יצא לאור לפני שנתיים, כתב אתמול (יום ד`) במגזין האמריקני כי נתניהו `עשה יותר מכל פוליטיקאי אחר לחזק ולהעלות את הכוחות המתנגדים לקדמה בישראל, לבטל את האפשרות הפוחתת והולכת של הסדר צודק עם הפלסטינים, ולבודד את ארצו על בימת הדיפלומטיה העולמית`.

ואם זה אינו די, הרי שלדעת דייויד רמניק `נתניהו נראה עכשיו נחוש יותר מאי פעם להרחיק את נשיא ארה`ב, וכבן ברית של הקמפיין של מיט רומני, להפוך את עצמו לגורם במערכת הבחירות של 2012 - לא פחות מרכזי ממרבית הוועדות הפוליטיות (Super PAC)`.
רמניק מציין את שאלתו של שאול מופז לנתניהו `את מי אתה רוצה להחליף? את הממשל בוושינגטון או בטהרן?` ומשחזר את חילופי האשמות בינו לבין אובמה והילרי קלינטון סביב הנושא האיראני.

`למרות סנקציות משתקות על הכלכלה, למרות סדרה של מבצעים חשאיים, למרות לחץ דיפלומטי, למרות שהוא נשבע שלא יהיה לאיראן נשק גרעיני - למרות כל אלה, נתניהו רואה את אובמה כחלש וכמוליך שולל`. רמניק מציין כי `בני הברית האמריקנים שלו אינם הנשיא הנבחר אלא הימנים באמריקה הפוליטית והעסקית`, ומזכיר כי אפילו שותפו שר הביטחון אהוד ברק מגלה סימנים `שהוא מאמין שראש הממשלה הרחיק לכת`.

דייויד רמניק חוזר לשנות התשעים, לקדנציה הראשונה של נתניהו כראש ממשלת ישראל ולהתנהלותו מול נשיא אמריקני דמוקרטי אחר, ביל קלינטון. ` זוהי אינה דרמה לא מוכרת. בקדנציה הראשונה שלו בשנות התשעים, נתניהו נהג בצורה מתנשאת כזו עם בכירי הבית הלבן, עד שהנשיא קלינטון עצמו שאל מיהו ביניהם מנהיג מעצמת העל`. הכותב מוסיף בלעג כי `השחצנות של נתניהו במסווה של ראיית הנולד נוסח צ`רצ`יל לא פחתה במשך השנים. בניסיון להרגיע את המשבר האחרון, אובמה צלצל לנתניהו בלילה שעבר והעביר שעה בשיחה איתו`.

`החטא של נתניהו אף גדול יותר`
בטור ב`ניו יורקר` נכתב עוד כי `כדי להוסיף לשערורייה, נתניהו משחק לא רק למען בני בריתו בימין הישראלי, אלא עבור בני בריתו בימין האמריקני, לרבות אלה בקהילה היהודית. ההופעה שלו היא באותו קול ניאו-שמרני שאומץ על ידי הקמפיין של רומני בתגובתו להתקפות על השגרירויות האמריקניות בקהיר ובבנגזי. האסטרטגיה של הניאו-שמרנים בישראל ובארה`ב היא לצבוע את אובמה כתמים במידה קיצונית. בזה נתניהו ורומני מאוחדים וציניים עמוקות`.

במקביל, ביל קלר - העורך לשעבר של ה`ניו יורק טיימס` האמריקני – פרסם הלילה בעיתון מאמר נוקב שבו קבע כי לראש הממשלה בנימין נתניהו ולמועמד הרפובליקנים לנשיאות ארה`ב מיט רומני יש מכנה משותף גדול יותר מהרקע שלהם בייעוץ ניהולי. במאמר הביקורתי ציין קלר כי `כשמדובר בדיפלומטיה בינלאומית, הם הזכירו לנו השבוע שיש להם עידון של פיל בחנות חרסינה`.

קלר ציין עוד כי `החטא של נתניהו הוא אף גדול יותר, מכיוון שהוא יודע בדיוק מה הוא עושה. הוא התבטא נגד ארה`ב בגלל הסירוב שלה לפתוח במלחמה מפוקפקת נגד איראן – מלחמה שגורמים מוסמכים רבים וישראלים פטריוטיים לא רוצים בה`. בהמשך קלר ציין כי `אין שום סיבה לתקוף עכשיו באיראן` ולשיטתו `הדחיפות היחידה היא החישוב שעושה נתניהו שרוצה לנצל את מערכת הבחירות לנשיאות כדי ללחוץ על אובמה`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב