קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מלך ירדן: ישראל פוגעת בתוכנית הגרעין שלנו
ynet
AFP
12.09.12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4280440,00.html

עבדאללה מלך ירדן האשים היום (ד`) את ישראל כי היא פוגעת בתוכנית הגרעין של ארצו. `כשהתחלנו להתקדם לעבר תוכנית גרעין למטרות שלום, פנינו לכמה מדינות כדי שיעבדו איתנו`, אמר המלך בראיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. `אבל מהר מאוד הבנו שישראל מפעילה לחץ על המדינות האלה כדי למנוע כל שיתוף פעולה איתנו`.

מלך ירדן הוא אחד המבקרים החריפים ביותר של ישראל בשנים האחרונות, בעיקר על רקע הקיפאון בתהליך המדיני מול הפלסטינים. הצהרתו על תוכנית הגרעין הירדנית היום מציבה אותו שוב במסלול התנגשות עם ישראל.

גם לפני שנתיים האשים המלך עבדאללה את ישראל בפגיעה בתוכנית הגרעין הירדנית. אז אמר לעיתון `וול סטריט ג`ורנל` כי ישראל לוחצת על צרפת ודרום-קוריאה שלא למכור טכנולוגיות גרעין לירדן, וכי הפעולות הסודיות שלה דירדרו את יחסי ירדן-ישראל לשפל הגדול ביותר מאז הסכם השלום ב-1994.

`יש מדינות, ישראל במיוחד, שמודאגות מכך שירדן תהפוך למדינה עצמאית מבחינה כלכלית, יותר מנושא האנרגיה הגרעינית עצמו`, טען אז עבדאללה. `המדינות האלה משמיעות את קולן. כורים למטרות חשמל קיימים במקומות רבים בעולם ויהיו עוד ועוד מהם, כך שישראל צריכה לעסוק בענייניה`.

בשנה שעברה חתמה ירדן על הסכם לשיתוף פעולה עם טורקיה במסגרת קידום פרויקט הגרעין למטרות שלום. סוכנות הידיעות הרשמית של הממלכה `פטרה` דיווחה אז כי לפי ההסכם, יפעלו שתי המדינות לשיתוף ידע ביניהן, ויסייעו להקמת כורים פעילים ולתחזוקה שלהם. במסגרת שיתוף הפעולה, תספק טורקיה לירדן דלק גרעיני, אורניום ומערכות בטיחות למצבי חירום.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב