קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מכתב גלוי לידידי
hagada
דן אלמגור
26.09.12
http://hagada.org.il/2012/09/26/%D7%9E%D7%9B%D7%AA%D7%91-%D7%92%D7%9C%D7%95%D7%99-%D7%9C%D7%99%D7%93%D7%99%D7%93%D7%99/

בימים אלה מוצפת הרשת בסרטוני תועבה גזעניים המציגים את אובמה כמוסלמי בכוונה להשפילו. סרטון כזה נשלח לד`ר דן אלמגור, הנמצא עתה בלונדון, על ידי מכרים ותיקים. להלן מכתבו אליהם.

לונדון, 21 בספטמבר 2012
צ` ו-ד` היקרים,
אנחנו מכירים, מחבבים ומוקירים זה את זה כמעט חמישים שנה. מאז לוס-אנג`לס. ולכן אני מרגיש חובה חברית לשלוח לכם את המייל הזה.

כמו כולנו, המחוברים לאינטרנט, אני מקבל מדי חודש מאות אי-מיילים. לא את כולם אני קורא. אין זמן. אבל את המיילים שלכם אני תמיד פותח, ובדרך כלל לא מתאכזב.
אבל בעשרת הימים האחרונים קבלתי מכם שני מיילים שמטרידים אותי מאד. אני רוצה להאמין שהעברתם אותם אלי בלי שקראתם אותם בעיון, רק מפני שהומלץ להעביר אותם הלאה לכמה שיותר אנשים.

הראשון שבהם, שעסק ביפן, סיפר בנעימה חיובית שיפן אינה מתירה למוסלמים להיכנס אליה או לגור בה. שאין ביפן אף מסגד, ואין בה גם לא אוניברסיטה אחת שבה מלמדים את השפה הערבית. הכוונה הבלתי מוסווית שמאחורי כתיבת המיילים האלה והפצתם בארץ היא: הנה ארץ מופת שיש לקחת ממנה דוגמה: לא מוסלמים, לא מסגדים, לא שפה ותרבות ערבית. איזה יופי! והרי היו פעם ארצות שהיו שותפותיה של יפן לציר הרשע והזוועה של שנות הארבעים שלא התירו כניסה אפילו ליהודים.

כיון שלא ידעתי אם העובדות עצמן נכונות, הפניתי את המייל לידידה טובה, פרופסורית להיסטוריה באוניברסיטת ת`א, העומדת לצאת השבוע לכנס מדעי ביפן. היא הבטיחה לשאול שם. אבל גם אם נכון כל מה שמסופר שם: מה המסקנות שעלינו להסיק בארץ ממולדת הדמוקרטיה הזאת במזרח הרחוק?

התשובה ברורה. וניתן לזהות מיד גם את מניעי המתרגמים, השולחים והממליצים על הפצה לכל החברים.

אבל אז הגיע ממך שלשום המייל על אובמה: אחד מסרטי התעמולה המתועבים, הזדוניים, הגזעניים והמסולפים ביותר שהופקו ברוח הסרטים שיוצרו בארץ ההיא, בת-בריתה של יפן בשנות הארבעים.

ברור מי הפיק ומפיץ אותו: חסידי `פוקס` ורומני. חסידי הרפובליקאים והדת המורמונית. בהיותנו בלוס-אנג`לס בשנות השישים הגיעו לביתנו שני מיסיונרים של דת זו, ואני, כעיתונאי, התעניינתי לשמוע את סיפורם ואף כתבתי על כך רשימה במדורי ב`מעריב` אז. הם מסרו לנו, כמובן, את התנ`ך שלהם. הספר אומר במפורש שבני חם, כהי העור, הנם מקוללים וארורים בעיני אלוהים. לכן אסור להכניס אותם בקהל באי הכנסיה. והיום, כשהמורמונים נאלצו (בלחץ השינויים החברתיים שחלו בדעת הקהל האמריקאית אחרי רצח מרטין לותר קינג) להתיר גם לשחורים להיכנס לכנסייה (אבל נדמה לי שאסור להם גם היום לשמש אפילו במשרת כומר או כהן-דת אחר), הם שחורים, מקוללים, טמאים. ובזה מאמין בכל מאודו גם המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה`ב.

כיום כבר אי אפשר אפילו בארה`ב להשתמש בגזענות גלויה כלפי השחורים. אז עשו הסבה למוסלמים. קל וכשר להסית נגדם, אחרי הפיגוע במגדלי התאומים. אחרי המלחמה שהכריז הנשיא הרפובליקאי הקודם, האידיוט, על עיראק ועל אפגניסטן אי אפשר להדגיש את צבע עורו של אובמה – אז מכוונים את גלי השנאה, ההסתה וההפחדה לאסלאם.

לפני כחודש ראינו בארה`ב סרט תעודי על ניסיונם של כמאתיים אזרחים אמריקאים ממוצא ערבי, כולם בני המעמד הבינוני, חקלאים ועובדי כפיים. הם קנו בחסכונותיהם אדמה באחת המדינות החקלאיות במרכז ארה`ב, בנו בתים, והחליטו לבנות על הקרקע שקנו, בלב שדות, מסגד קטן לאנשי קהילתם. השכנים הנוצרים, אדומי העורף, המזכירים מאד בחזותם את אנשי הקו-קלוקס-קלן של פעם, הטרידו אותם שוב ושוב, הביאו דחפורים להרוס את מה שנבנה. וכשהמסגד נבנה בכל זאת, שרפו אותו עד היסוד, ואף התגאו בכך. התושבים המוסלמים, שומרי חוק כולם, פנו לשריף ולבית המשפט. לא היה מנוס מלערוך משפט באולם הכפרי. השורפים הביאו עד, ד`ר אמריקאי לחקר האסלאם באיזו אוניברסיטה קטנה, שאפילו ערבית בסיסית לא ידע כמו שצריך. הוא העיד שחופש הדת בחוקה האמריקאית אינו חל על האסלאם, כי האסלאם אינו דת. עדות מומחה. וכשהזכיר עורך דינם של התושבים המוסלמים שהאסלאם נחשב לאחת משלוש הדתות הגדולות בעולם כיום, ענה ה`מומחה`: `דת שמרשה לבעל להכות את אשתו אינה דת` (הוא לא שמע על הוראות ספר הספרים של דת אחרת, המצוות להמית בסקילה כל מי שנושא משא בשבת או חומד את חמותו). השופט זיכה, כמובן, את שורפי המסגד. ארה`ב 2012.

הסרט שהעברת לנו וביקשת שנפיץ אותו בין כמה שיותר מחברינו, נועד לשרת את הקו-קלוקס-קלן בן ימינו. את האינטרסים של בעלי-ההון, הנפט, הבנקים, חברות הביטוח ובתי החולים, הרוצים לצבור עוד ועוד מאות מיליארדים על חשבונו של האדם הקטן, החלש, כהה העור, דובר הספרדית, המהגר, האשה שבוחרת בהפלה, הילדה שנאנסה – שאובמה מנסה להצילם מגורל זה. ומחריד שמאחורי סרט זה עומדים גם כמה מיליארדרים יהודים המאמתים פרקים שלמים ב`פרוטוקולים של זקני ציון`: אנשים שעשו את כספם מניהול בתי קזינו ענקיים (הקשורים בדרך כלל גם בעסקי זנות והימורים). אלה האנשים שעומדים גם מאחורי ממשלת ישראל, ההתנחלויות ונוער `תג מחיר`, שזוכים לטפיחות הכתף של ראש הממשלה ושרים בממשלתו.
ידיד אחר שלי, גם הוא פרופסור להיסטוריה, שהעברתי אליו את המייל שלכם, הגיב בין השאר: `משעשע שתחת הכותרת `אובמה מבקר במסגד` הראו את אובמה מבקר באייה סופיה באיסטנבול, מקום שבו ביקרו כבר גם רבבות ישראלים` (ומיליוני שוחרי תרבות מכל העולם).

ואיך שכחו להזכיר שקלינטון, שנשא דברים בזכות אובמה, התגייס להצלת המוסלמים מהטבח הנורא שעשו בהם הנוצרים בבוסניה?
אובמה קד קידה לפני המלך הסעודי? ראית איך השתחווה נתניהו לפני המקובל (מקובל על מי?) הישיש ולחש באזנו שהסמולנים שכחו מה זה יהדות? איך הוא מחייך בכל פעם שהוא חוטף סטירת לחי מלאת חיבה מהגדול בתורה, שאלופי צבא נישקו את ידו בפומבי? ראית את ההתרפסות המבישה של שרי ישראל, אלופיה ונגידיה (בניצוח רני רהב וג. יפית) לפני כל הרנטגנים, העלי-באבא והבאבא-עלי בעיירות הדרום, ולפני כל המועמדים הרפובליקאים והדרשנים הגזעניים המגיעים לארץ לפני הבחירות, וכל אותם נוצרים אדוקים ב`Bible Belt``? שאלו את שר התיירות לשעבר, בני אלון, שומר אמונים ואמונה, כמה פעמים התארח אצלם בהיותו בתפקיד, וכמה כספים תרמו `ידידיה הטובים ביותר של ישראל` שרק מחכים שסוף-סוף יגיע אותו מרחץ דמים נורא בין שני העמים בארץ הקודש, כדי שדם ההרוגים יגיע לצווארי הסוסים, ככתוב בברית החדשה, וכולם יכירו במלך המשיח של רומני ומרעיו.

לכן, צ` ו-ד`, אני מבקש שלהבא תצפו היטב במיילים שאתם מקבלים ומתבקשים להפיץ. אין לי מושג מיהם הישראלים הטורחים לתרגם ולשלוח אותם לארץ ומה מניעיהם. אבל לא זו בלבד שבסרטים האלה ובהפצתם (גם בקרב חברי `אגודת האקדמאים למדעי החברה` ו`המכון האתני הרב-תחומי`), יש ליבוי להבות למצב העדין כל כך שבו אנו חיים כולנו באזור הזה; הם גם עלבון משווע, בפרימיטיביות שלהם, לאינטליגנציה ולמוסר.
שלכם, דןד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב