קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הלאה הנישול!
הרב אליהו קאופמן


לפי היכרותי את מדבר הנגב - מצפון לבאר שבע ועד אילת בדרום, הרי שמדובר במדבר רחב ידיים המשווע למתיישבים. בטוחני כי מי שיחפוץ לרדת לשם ימצא לעצמו מקום, ובודאי שלא יזדקק להרוס לזולת את חייו תוך הריסת בתים של אחרים. אבל אצלנו. במדינה שהוקמה על נישול ושלפני הקמתה הנישול היה הדגל הציוני, אי אפשר להפסיק את אותו נישול גם כשמדובר במרחב רחב ידיים ובאוכלוסיה מתונה שלא עוללה רע לאף אחד.

כדי שהמתנחלים ה`סרוגים` יגורו בנגב החליטה `ועדה מיוחדת` כי יש להרוס את בתי האבן של הכפר הבדואי ה`לא רשמי` אום אל ריחן ובמקומו להעלות את מתנחלי הישוב החדש שיוקם: ריחן. אם זו איננה רשעות, אזי, מהי רשעות?!
למי שאינו יודע הרי שתושבי הכפר ה`לא רשמי` הזה - שבט אבו אלקעין, הגיעו אל מושבם בשנת 1956 בפקודת הממשל הצבאי שגירש אותם מאדמותיהם בואדי אל זובאלה. האדמות הללו הועברו בדרך של גזל ונישול לקיבוץ ה`סוציאליסטי` ו`שוחר השלום` ששמו שובל והשייך ל`קיבוץ הארצי` שמפ`ם היסטורית דאז ומר`צ דהיום הם האוריינטציה הפוליטית שלו. מה שבטוח - שהנישול הנוכחי איננו הנישול הראשון של אותו שבט בדואי ש-500 איש שלו יאלצו שוב לכתת רגליהם ולגור `לא רשמית` באזור אחר של הנגב הכל כך `צפוף` באוכלוסין...

הסבר הגיוני לנישולם של הבדויים אין. הם אינם מזיקים, חלק מהם אפילו משרת בצבא הישראלי וסך הכל הם לא גזלו איש. יתרה מכך , הם חיים בחבל ארץ שאין בו כמעט ישובים ורק לצורך גרוש הבדויים החלו פתאום לנטוע שם יערות ולהקים ישובים באמצע אדמת הלס המדברית. גם הפיכת המסגד המוסלמי בבאר שבע ל`מוזיאון` עם פרובוקציית `פסטיבל היין` של ראש עיריית ב`ש (דנילובי`ץ) משתלבת יפה במדיניות הנישול הזו, של הבדויים בנגב מאדמותיהם וממקום מגוריהם האותנטי.

ההסבר היחידי שאני מוצא לכל הנישול הזה - על אי ההכרה ב`כפרים הלא רשמיים` של אוכלוסיה קשת יום, הוא שהנישול הציוני שהחל עם בוא הציונות איננו נפסק אלא צובר מאוץ. הציונות - במצוותו של הרצל, רוצה לבנות מדינה אירופאית לגמרי וללא סממן של אותנטיות של ילידים. משהו כמו ארה`ב ללא אינדיאנים , אבל יותר גרוע מכך: גם ללא `שמורות` לאינדיאנים הנוכחים - קרי, לבדויים. ביבי נתניהו ושלטון הימין מרגישים היום יותר מתמיד חופשיים לעשות זאת ללא רחמים. ביבי בטוח שהאמריקאים- ובמיוחד המיסיונרים האוונגליסטים, יתמכו ברעיון הזה ואילו ליברמן (שר החוץ שלו...) סומך על הגיבוי הרוסי והאוקראיני שינתן לנישול הזה בזכות ההתנחלות הסלאבית בישראל.

לאנשי מר`צ שלושה מנדטים בפרלמנט הישראלי. זה איננו כוח אדיר אבל בכל זאת שווה משהו. אנשי מר`צ הם אלה שצריכים לעמוד בראש ההגנה על האומללים הלוו ולא רק משום שהם , מר`צ, מצהירים על עצמם כ`אנשי שלום` אלא משום שאבותיהם וזקניהם הם אלה שנישלו את בני השבט הבדווי מאדמותיו והפכוהו לשבט נודד ו`בלתי מוכר`. במחשבה שנייה, אולי אנשי קיבוץ שובל ומר`צ יזמינו את 500 המנושלים לחזור לאדמותיהם ההיסטוריות, שנותרו ריקות, בשטח השיפוט של קיבוץ שובל...
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב