קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

היום בנגב אצל הבדואים - ירי לתוך בתים, רימוני גז לתוך בית הספר - הריסות בתים בצל הבחירות
רופאים לזכויות אדם
11.10.12
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151054108011502&set=a.188355651501.137856.164306561501&type=1&ref=nf

Physicians for Human Rights-Israel (רופאים לזכויות אדם - ישראל)

ירי לתוך בתים, רימוני גז לתוך בית הספר - הריסות בתים בצל הבחירות: עימותים קשים פרצו היום בכפר ביר אל-הדאג` בין תושבים ובין אנשי משטרה שהפעילו יד קשה במהלך ניסיון להדביק צו הריסה על אחד מבתי הכפר.

יו`ר המועצה לכפרים הבלתי מוכרים בנגב, עטיה אל-עאסם, מדווח כי כוח משטרתי גדול הגיע היום לכפר בכדי להדביק צו הריסה על גבי אחד הבתים. השוטרים תקפו והפחידו אנשים שביקשו למנוע את הדבקת צו ההריסה, צעד המהווה מבחינת התושבים פרובוקציה.

התפתח עימות אלים שבמהלכו ירו השוטרים רימוני הלם, גז מדמיע וכדורי גומי לתוך בתי התושבים ורימוני הלם לעבר בית הספר.

אל-עאסם אמר כי תושבים בכפר נפגעו ונפצעו משאיפת עשן וגז מדמיע, לרבות ילדים רבים שנפגעו משאיפת עשן. חלק מהנפגעים טופלו במקום אבל כמה תושבים חוששים לקחת את ילדיהם לטיפול בבית חולים מחשש שהמשטרה תנסה לעצור אותם.

אל-עאסם הגדיר את האירועים `הכרזת מלחמה על הבדואים ופשע שקשה לרפא אותו. אנשים רואים בזה פשע מאורגן שמנהלת אותו המשטרה בגיבוי הממשלה וכל מפלגות הימין. זהו מצב שקשה לחיות איתו. יכול להיות שנשבית את כל המגזר הבדואי בגלל המעשה הברברי של המשטרה`.

בישראל מתרחשות הריסות בתים רבות ואולם אלו נעשות באופן גורס בקרב תושבים פלסטינים בישובים רבים. המצב החמור ביותר חוקית ומספרית מתקיים בכפרים הבלתי מוכרים בנגב בהם נהרסו בשנים האחרונות למעלה מ 200 מבנים. המבנים נהרסים כיוון שבנייתם נעשית בניגוד לחוק, כשלמעשה, אין כל אפשרות לבנות באופן חוקי בישובים אלו כיוון שמעמדם לא הוסדר ואין כל רשות אליה ניתן לפנות בכדי לקבל היתרים.

בנגב עומדים אלפי צווי הריסה, אשר ממומשים באופן שרירותי בדר`כ, אך מתוך כוונה מתוכננת: לגרום לחיים בלתי נסבלים ולגרור את הערבים הבדואים תושבי הנגב לתוך עיירות שהמדינה הקימה בעבורם. עיירות אלו מסמלות יותר מכל את ההזנחה העמוקה בה חיים תושבי הנגב הערבים ברגע שויתרו על אדמתם. אך כל עוד הם חיים עליה, מקדישה המדינה משאבים רבים להעברתם, כל זאת במקום לטפל במצוקותיהם ולממש זכויותיהם במקום בו הם גרים.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב