קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

היום בפעילות תעאיוש בדרום הר חברון

היום בפעילות תעאיוש בדרום הר חברון
הייתי בקבוצה שהייתה באום אל עמד, צמוד להתנחלות עתניאל. בהתחלה לא הייתה בעיה לפלסטינים לרעות את הכבשים (בהתחלה היום, לא באופן כללי מכיוון שכל שבוע מגרשים אותם), אחרי כמה זמן איש הביטחון של עתניאל, מתנחל שאין לי מספיק מילים תאר את הגועל שלי ממנו, הגיע אל החיילים ודיבר איתם. ברגע שהוא סי
ים לדבר החיילים התחילו לצעוק על הפלסטינים ולגרש את העדר. לא היה צו שטח צבאי סגור. עשו זאת ככל הנראה בפקודת המתנחל.
צילמנו את כל הגירוש, תוך כדי ניסינו למנוע את הגירוש, ולהסביר לחיילים שהם לא יכולים לעשות את מה שהם עושים. זה לא עבד.
בכל אותו זמן המתנחל, שהיה חמוש ברובה אמ-16, ליווה את החיילים בגירוש של העדר תוך כדי שהוא כל כמה זמן מתקרב אל החיילים ולוחש להם משהו. ככה הוא המשיך עם החיילים לתוך עומקן של האדמות הפלסטיניות.
אחרי כמה זמן, כשהם כבר הצליחו לגרש את הפלסטינים, העדר ואותנו די רחוק הם נעצרו לקצת, המתנחל עדיין איתם. בשלב הזה הגיעו שוטרים כחולים וקצין שבידו צו שטח צבאי סגור שאושר טלפונית. אחד החיילים התלונן על אחד הפעילים והכריזו עליו כמועכב. הקצין הכריז על השטח כשטח צבאי סגור והשוטר הכריז שיש לנו 10 דקות לעזוב.
את הפעיל שהם הכריזו עליו כמעוכב החליטו לקחת לתחנת המשטרה בקריית ארבע. שם האשימו אותו בהפרעה לחייל במילוי תפקידו ונתנו לו 15 ימי הרחקה מהאיזור שבו היינו ובנוסף הרחקה של 500 מטר מכל התנחלות או מאחז בלתי חוקי.
קבוצה אחרת הייתה ליד המאחז הבלתי חוקי אביגייל, בליווי רועים ממופכרה. שם כפי שהבנתי לא גירשו אותם למרות שהחיילים נשפו בעורפם כל הזמן.. בנוסף הפעילים תיעדו שם התרחבות של המאחז הבלתי חוקי בתצורת סוכות שהוצבו מסביב למאחז באותו חג שבו בונים סוכות, בנקודות מסויימות. מן הסתם אחרי כמה זמן אותן סוכות יהפכו לקרוונים. ואז יגדל האיזור שממנו מגרשים פלסטינים.
קבוצה אחרת הייתה ליד גאוואוויס שסמוכה למאחז הבלתי חוקי מצפה יאיר (אותו מקום שלפני כמה זמן כתבתי על האלימות שלהם ועל הפלישה שהם ביצעו לכפר הפלסטיני). לפי מה שהבנתי הוציאו להם שם צו שטח צבאי סגור וגירשו אותם. אבל אולי יתקנו אותי כאן על זה.
קבוצה אחרת הייתה בסוסיא למסיק, הבנתי שהמסיק עבר ללא בעיות, אבל בדיוק כשהסתיים המסיק התחילו להתקרב כ-20-30 מתנחלים. הצבא מנע מהם להגיע אל הפלסטינים והמתנחלים.

Photos - תמונות:
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב