קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אנא חתמו על "העצומה הבינלאומית נגד המצור על עזה"
Swedish Ship to Gaza http://shiptogaza.se/en
17.10.12העצומה הבינלאומית נגד המצור על עזה

http://www.atzuma.co.il/gazapetition


בעוד הספינה השוודית `אסטלה` עושה את דרכה לאורך החופים לעבר עזה, כשהיא מבקרת בנמלים רבים וזוכה שם לקבלת פנים חמה, חתמו מאות חברי פרלמנט, אמנים ופעילי חברה אזרחית ממדינות שונות על עצומה נגד המצור על עזה, אשר עומדת להתפרסם בקרוב באמצעי התקשורת האירופאים והאמריקאים.

להלן נוסח העצומה (אנא חתמו באנגלית)
בקיץ הזה נכנס לשנתו השישית הסגר הקשה המוטל על בני העם הפלסטיני ברצועת עזה. הסגר הזה – הנקרא `מצור` בפי קרבנותיו - מהווה הפרה של החוק הבינלאומי ושל זכויות האדם הבסיסיות של האוכלוסייה האזרחית בעזה. למצור יש השלכות הומניטריות הרסניות ליותר מ -1.6 מיליון בני אדם, רובם ילדים, החיים ברצועה הצרה שבין חוף הים התיכון לבין מדבר הנגב.

המצור הוא בלתי חוקי ולא אנושי – וגם אינו מועיל מנקודת הראות הישראלית עצמה. הוא לא מנע הברחת נשק לרצועה וגם לא מנע ירי טילים, והוא גם לא הביא לנפילת שלטון חמאס. להיפך.

ישנן יותר ויותר עדויות על חוסר האנושיות של המצור, אשר תוצאתו היחידה היא לעורר אלימות וייאוש. בחודש יוני השנה יצאו חמשים ארגונים הומניטריים וסוכנויות של האו`ם בקריאה והפצרה כנה ויוצאת דופן, לשים קץ מיד למצור על עזה. יתר על כן, באוגוסט פורסם דו`ח של האו`ם שהגיע למסקנה כי עזה עלולה להפוך בלתי ראויה למגורי אנוש עד שנת 2020, אם לא תינקט פעולה דחופה לתיקון המצב.

בגלל המצור לא ניתן לבנות מחדש כיאות את בתי המגורים, בתי החולים והמתקנים לטיהור מים שנהרסו בהפצצות המסיביות על עזה בחורף 2008/2009. האיסור על יצוא מונע מתושבי הרצועה להתפרנס, והוא גורם חשוב ביצירת תלות כמעט מוחלטת של התושבים בסיוע מבחוץ. `כלכלת המנהרות`, שהיא אחת מההשלכות של המצור, מעודדת עבריינות ומערערת את כל סוגי הכלכלה הלגיטימית.

מבני משפחה המתגוררים, חלקם בעזה וחלקם בגדה המערבית, נשללת הזכות לבקר אלה את אלה. מן הצעירים נמנעת נגישות להשכלה גבוהה באוניברסיטות הפלסטיניות שבירושלים ובגדה המערבית. לדייגים אסור לדוג מחוץ לתחום של שלושה מיילים ימיים מהחוף.

לכל אורך ההיסטוריה היווה הים התיכון אמצעי של קשר בין אנשים ותרבויות שונות. אולם מבחינת הפלסטינים בעזה הים הינו אחת מהחומות המקיפות אותם – בדיוק כמו החומות המפרידות אותם מישראל, ממצרים ומהחלקים האחרים של פלסטין.

המצור הוא מכשול ברור על הדרך לשלום בר קיימא וצודק. אולם ברור שהפוליטיקאים שלנו במדינות השונות מגלים אזלת יד כשמדובר במימוש הצהרות על זכויות האדם ועל החוק הבינלאומי. הגיע הזמן לפעולה אזרחית!

פעולה אזרחית היא מטרתה של פעולת הספינה לעזה/משט החירות. הספינה אסטל כבר מפליגה מאז תחילת הקיץ, כשהיעד שלה הוא עזה ומטרתה היא להביא לסיום המצור. אנו, החתומים מטה, מביעים את תמיכתנו בפעולות סולידריות בלתי אלימות כמו הספינה לעזה/משט החירות, יוזמה שבה חלק מאיתנו נוטלים חלק כנוסעים על הסיפון ואחרים כאוהדים מושבעים על היבשה.

המסר שלנו הוא פשוט:
הפלסטינים הם בני אדם ויש להם זכויות אדם! סיימו את המצור! שלחו אותם לחופשי!סרטון יוטיוב של הספינה אסטלה בנמל לה ספציה באיטליה בדרכה לחופי עזה:

http://www.youtube.com/watch?v=VduhtPhulEY&feature=youtu.be

:

דיווחים בעיתונות:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/406/097.html?hp=1&cat=875&loc=48

http://www.jdn.co.il/news/124479

http://www.mivzaklive.co.il/archives/38920#.UGrSLq6_Twk

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4287630,00.html

http://www.scooper.co.il/pr/1024155/לקשר:

Mikael Löfgren

Swedish Ship to Gaza http://shiptogaza.se/en


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב