קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

רבנים לזכויות אדם: אנחנו זקוקים לכם במטעי הזיתים מחר יום ו`


חברים,
אנחנו זקוקים לכם במטעי הזיתים מחר (יום ה`) ומחרתיים. אנא התקשרו ל-02-6482757 או 050-2110639.

בעוד יומיים יגמרו לבעל מטע אחד ימי המסיק שלו ואין לו סיכוי לסיים בלי הרבה הרבה יותר ידיים. כמובן, חובת כוחות הביטחון לאפשר לו כמה ימים שהוא צריך, ונילחם על זה. יחד עם זאת, יש לנו כ-10 מתנדבים כל יום ליומיים הבאים, ואנחנו זקוקים לפחות למיניבוס מלא אם לא יותר.

בשנה זו שראינו כריתות וגניבות שלא ראינו כמותם מזה שנים, המעט שאפשר לעשות זה להיות בשטח במספרים גדולים ולהגיד בקול ברור `לא בשמנו`. בשבוע זה שאנו קוראים על עלה הזית בפיה של היונה, בואו נמלא את חלקנו כדי שעלה הזית יהיה באמת סמל לשלום ולא סמל של אלימות ושנאה.

כמובן, גם ניתן להתקשר ולהירשם לכל יום שמתאים לכם - גם למחר וגם לעוד שבועיים.

ולמי שגר בדרום ואינו יכול להגיע למסיק מחר, יש גם הפגנה חשבה נגד הריסת בתיהם של בדואים בכפרים הבלתי מוכרים בנגב בשעה 10:00 מול משרד הפנים בבאר שבע.


בדרום הר חברון ממשיכים מעשי ההתעמרות וההפחדה מצד מתנחלים וכוחות הכיבוש נגד התושבים הפלסטינים. ניסיונות אלה נועדו למנוע את האפשרות של חיים תקינים בכפרים, במטרה לגרום לתושביהם לוותר על בתיהם ועל אדמותיהם.
ביום רביעי שעבר (10 באוקטובר) מנע הצבא חריש באדמות משפחת אבו סבחה.
בשבת שעברה (13 באוקטובר) הכריז הצבא בשטח צבאי סגור וגירש הצבא רועים פלסטינים באום אלערייאס וליד אום אל-עמאד. פעיל אחד עוכב על ידי המשטרה.
ביום ראשון (14 באוקטובר) המנהל האזרחי חילק צווי הריסה במופקרה. זאת בזמן שעבודות בנייה במאחז הבלתי חוקי הסמוך אביגיל ממשיכות באין מפריע. באותו יום גם נכנסו כוחות צבא ומשטרה לכפר דיראת והחרימו טרקטור.
ביום שני (15 באוקטובר) חסם הצבא את הדרך בין טוואנה ובירכ`ה, ומנע מעבר של עשרות פלסטינים.
ביום שלישי (16 באוקטובר) הרס המנהל האזרחי שירותים, דיר צאן ומבנים נוספים של משפחת אבו-קביטה. עוד באותו יום עצרו כוחות הכיבוש חמישה מתושבי כרמה בזמן המסיק. תעודת הזהות של אחד מהם הוחרמה על ידי הרבש`ץ (רכז ביטחון שוטף צבאי) של ההתנחלות עתניאל.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נתניהו! על הסגר ההרמטי המטורף והאדמה החרוכה שאתה משאיר כאן — לא תהיה לך מחילה
היום חמישי החל מ14:00 הפגנת חירום בכנסת: לא לחיסול הפרנסה! לא לחיסול הדמוקרטיה! שיירת רכבים ענקית עד ירושלים!
היום בדרך לבלפור - תגידו לשוטרים שאתם באים להפגנה, הם יבינו