קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עיסקה של גזלנים
haokets
דותן לשם
16.10.12
http://www.haokets.org/2012/10/16/%D7%A2%D7%99%D7%A1%D7%A7%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%92%D7%96%D7%9C%D7%A0%D7%99%D7%9D/התביעה הנוכחית להכיר ביהודי מדינות ערב ובצאצאיהם אזרחי מדינת ישראל כפליטים, הינה תסמין נוסף לאובדן התבונה המדינית של ממשלת ישראל. אף כי היא מציגה עצמה, בקריצה, כפלפול משפטי שיאפשר למדינת ישראל להמשיך ולדחות את יום הדין בו תאלץ להתעמת עם שאלת זכויותיהם של הפליטים הפלסטינים, התביעה ממחישה שוב כיצד ממשלת ישראל, כמנהגה מימים-ימימה, מכפיפה את מעמדם האזרחי של יהודי ישראל לשיקולי חוץ וביטחון.

השלטון במדינת ישראל מציע עסקת גזלנים לשליטי ערב, כמו אומר להם: בואו נלבין את עסקת החליפין. אתם תהנו מן הרכוש היהודי ואנחנו מן הרכוש הפלסטיני, זאת מבלי לחלוק אותו עם הפליטים, לא שלנו ולא שלכם. זוהי עסקת גזל משום שכל שלטון נוטל לרשות עצמו את הרכוש האבוד של תושביו/אזרחיו במקום לחלוק אותו עם הפליטים. ויש לקוות שהתקוממות עמי ערב על שליטיהם תמנע הכרה רשמית בעסקה שכזו.

‫השלטון בישראל, אם היה כן בהצעתו לעסקת חליפין, היה לכל הפחות נותן ליהודי ערב נחלה בישראל תוך היענות לתביעה המזרחית לחלוקה צודקת של קרקעות הלאום. מההצעה לעסקת החליפין משתמע במפורש שאדמת הארץ נקנתה במחיר רכושם של יהודי ערב, ופתרון `הבעיה הדמוגרפית` נקנה במחיר פליטותם. כיוון שכך, התביעה המזרחית לצדק חלוקתי כבר אינה ניתנת להכחשה. אם מדינת ישראל מאמצת את פליטותם של יהודי ערב כ`מגש הכסף עליו לך ניתנה מדינת היהודים` מתחייבת מצעד כזה חלוקה מחדש של קרקעות והון. בעוד שאשכנזים שתפסו בתים פלסטינים בשכונות ירושלמיות הפכו לבעליהם מבחינת המדינה, דיירים מזרחים בבתים פלסטינים אחרים מוגדרים כיום כפולשים.

אם השלטון בישראל היה כן בהצהרותיו כי הוא מעוניין להביא לפתרון צודק ל`בעיית הפליטים` הוא היה, ראשית כל, פותח את ארכיוניו ומסייע בידי ההיסטוריוניות לרדת לחקר האמת ההיסטורית, כמו גם משתף את אזרחיו, ובראשם המזרחים, בחיבורו מחדש של הסיפר המכונן את זהותם האזרחית. מעמדם האזרחי של המזרחים במדינת ישראל הוא ראשית כל שאלה פוליטית ומעמדם האזרחי של יהודי ערב וצאצאיהם בארצות מוצאם הוא קודם כל שאלה היסטורית.

לצערנו המדינה אינה נוהגת כך, והתביעה הקנטרנית מבהירה שוב כי בעיני הממשלה, מעמדם האזרחי של יהודי ישראל הוא תוצר בלעדי של עבודת המטה לביטחון לאומי; נכון לעכשיו השלטון מתייחס אלינו, אזרחיו, כפיונים במשחק אותו הוא מנהל בחוסר תבונה.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב