קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ארגוני זכויות אדם (האגודה לזכויות האזרח, רבנים למען זכויות האדם, יש דין ובצלם) : פנינו לאלוף פיקוד המרכז ולמפקד אוגדת איו"ש ויצאנו כנגד הטענה על מחסור במשאבים. הבהרנו לו שטענה זאת אינה פוטרת את הצבא מהחובה להגן על התושבים הפלסטינים.


‫האגודה לזכויות האזרח | שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם | יש דין | בצלם

אנו – ארגוני זכויות אדם (האגודה לזכויות האזרח, רבנים למען זכויות האדם, יש דין ובצלם), פנינו לאלוף פיקוד המרכז ולמפקד אוגדת איו`ש ויצאנו כנגד הטענה על מחסור במשאבים. הבהרנו לו שטענה זאת אינה פוטרת את הצבא מהחובה להגן על התושבים הפלסטינים.

בתום שבוע רצוף פגיעות במטעי זיתים, שבו הושחתו מאות עצים השייכים לחקלאים פלסטינים בגדה המערבית, ובעוד הפגיעות ברכוש הפלסטיני נמשכות, פנינו, ארבעה ארגוני זכויות אדם במכתב דחוף לאלוף פיקוד המרכז ניצן אלון ולמפקד אוגדת איו`ש תא`ל חגי מרדכי בדרישה להקצות את המשאבים הנדרשים להגנה על חייהם ועל רכושם של החקלאים הפלסטינים בגדה המערבית.

הפנייה באה בעקבות פגישה שקיימנו עם היועץ המשפטי לאיו`ש, ושבה אמרו נציגי הצבא כי אף על פי שמערכת הביטחון רואה בחומרה את השחתת העצים וגנבת הזיתים החוזרות ונשנות, אין בכוונת הצבא לשנות את אופי או את היקף הפעולות למניעת פגיעות אלה. זאת, כיוון שמערכת הביטחון מתמודדת עם המצב במסגרת המשאבים העומדים לרשותה ועל-פי סדר העדיפויות שלה. במכתבנו הבהרנו כי תשובה זו איננה מקובלת עלינו וכי מחובתם של כוחות הביטחון להגן על התושבים הפלסטינים ועל רכושם, ולהקדיש לכך את המשאבים הנדרשים, גם אם הדבר כרוך בשינוי סדר העדיפויות או בהגדלת המשאבים.

http://www.facebook.com/l/dAQERbV1-/rhr.org.il/heb/index.php/2012/10/9874/
הודעה לעיתונות: אלוף פיקוד מרכז ומפקד אוגדת איו`ש אל תפקירו את משימת שמירת ביטחון התושבים הפלסטינים.
rhr.org.ilo


n
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב