קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הבוקר רמסה משטרת ישראל, ביוזמה משותפת עם המפקד הצבאי של השטחים הכבושים (`אלוף פיקוד המרכז`) אחדות מן הבסיסיות שבזכויות האזרח של אזרחי ישראל.
הבוקר, יום ראשון 11.11.2012 בין השעות 06:00 ל 07:00 ביצעה משטרת ישראל, כנראה ביוזמה משותפת של אלוף פיקוד המרכז ניסן אלון שהוא הריבון על השטחים הכבושים המכונים `הגדה המערבית` ושל מפקד מחוז ש`י (מחוז השטחים הכבושים) של המשטרה פעולה שכל מרכיביה הם בלתי חוקיים בעליל. ששה עשר אזרחי ישראל זכו להשכמה ע`י צוותים של שניים או שלושה שוטרים מצוידים במצלמת וידאו ובצווים מטעם אלוף הפיקוד האוסרים עליהם להימצא בכל ימי ששי, עד 4 במרץ 2013, בין 08:00 ל 19:00, בחלקים מסוימים, מוגדרים באמצעות מפות, של הכפרים הפלסטיניים הכבושים בילעין, קדום, נעילין ונבי סאלח. מתוך ששה עשר האזרחים (מספר שנמסר על ידי דובר המשטרה) שלושה עשר ידועים לנו ואין להם כל מכנה משותף שמייחד אותם ממאות הישראלים השותפים למחאה הפעילה נגד עוולות הכיבוש.
צוותי השוטרים הגיעו לכתובות אשר לדעתם האנשים שצווים בלתי חוקיים אלה יועדו להם מתגוררים בהן. בדרך כלל פגשו בני משפחה, שותפים לדירה או אנשים זרים לחלוטין לממוענים, נכנסו לדירות, צילמו בתוכן ואת דייריהן תוך פגיעה בוטה, מיותרת ואסורה בפרטיותם.
הצווים שמדובר בהם, אשר `ניתנו על פי החוק למניעת טרור, והוראות לשעת חירום`, הם בלתי חוקיים בעליל. הם אינם מידתיים, אינם מבוססים על עבירה כלשהי על חוק [שכן אילו הייתה מתקיימת עבירה כזאת היו האזרחים שמדובר בהם נעצרים ועומדים לדין], ואינם מקיימים אפילו בדוחק את הדרישה לסבירות הקרובה לוודאות שיש בהם כדי למנוע ביצוע עבירה. הצווים פוגעים בזכויות יסוד של אזרחי המדינה ובכללם זכות ההפגנה והמחאה והזכות לפרטיות.
כל המהלך התבצע ללא כל ביקורת שיפוטית ומהווה רמיסה גסה ופרועה של שלטון החוק ושל זכויות האזרח.
עד כמה המהלך הזוי מעידה גם העובדה שהצווים הגיעו מבלי ששמם של הממוענים נקוב עליהם, והם זהים ל`צווי שטח צבאי סגור` אשר קציני הכיבוש מנפנפים בהם במהלך ההפגנות בכפרים הפלסטיניים הכבושים, כדברי אחד הממוענים `כמו שהכמרים הכפריים נופפו בצלב כנגד הערפדים`.
השערה שעשתה לה כנפיים מייחסת את מניעי המהלך להתנהלות הפוליטית של הצבא ביחס לקיצוני המתנחלים, הידועים כפורעי `תג מחיר`, אשר כנגד כמה מהם - שמקום מגוריהם אינו בתוך השטחים הכבושים - הוצאו ע`י אלוף הפיקוד צווי הרחקה. אין בידנו כל מידע מוצק ביחס להשערה זו, ואלוף הפיקוד מוזמן בזה להגיב עליה ועל כל שאר חלקי הידיעה. דבריו יפורסמו כלשונם.
תביעות פיצויים על הפגיעה בפרטיות תוגשנה ע`י הנפגעים. האגודה לזכויות האזרח תתריע בפני האחראים למהלך הנפשע בדבר אי חוקיות תוכנם של צווי ההרחקה.

יכ

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב