קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הודעה לעיתונות: גוש שלום מצטרף לעצרת התמיכה בקבלת פלסטין לאו"ם. אבנרי: ההכרה של משפחת העמים במדינת פלסטין צריכה להיות יום חג לישראלים
גוש שלום
אדם קלר
28.11.2012הודעה לעיתונות 28.11.2012

גוש שלום מצטרף לעצרת התמיכה בקבלת פלסטין לאו`ם, שתתקיים מחר (ה`) בת`א
אבנרי: ההכרה של משפחת העמים במדינת פלסטין צריכה להיות יום חג לישראלים
ממשלת ישראל היתה צריכה להיות הראשונה להצטרף למהלך הזה
שחרור הפלסטינים מעול הכיבוש ישחרר את ישראל מלהיות מדינה כובשת ומדכאת
ויפתח בפנינו את השער לשלום עם שכנינו והשתלבות במרחב בו אנו חיים


תנועת גוש שלום מצטרפת אל העצרת לתמיכה בקבלת מדינת פלסטין לאו`ם, שיקיימו ארגוני השלום וזכויות האדם בישראל מחר (כ`ט בנובמבר) בשעה 6.00 בערב מול `היכל העצמאות` בשד` רוטשילד 16 בת`א.

`ההכרה שעצרת האו`ם צפויה להעניק למדינת פלסטין, אשר תקום בגבולות 1967 לצידה של מדינת ישראל, הייתה צריכה להיות יום חג לישראלים. ממשלתנו הייתה צריכה להיות הראשונה לתמוך במהלך הזה, במקום להתבזות במאבק חסר טעם וחסר סיכוי נגדו` אומר חבר הכנסת לשעבר אורי אבנרי, פעיל גוש שלום, שיהיה בין הדוברים בעצרת.

`סיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית עצמאית אינו רק אינטרס פלסטיני. זהו אינטרס ישראלי ראשון במעלה. הכיבוש הוא משקולת על צווארה של מדינת ישראל, הגורר אותנו לתהומות של ברוטאליות, הקצנה וגזענות ומשחית את החברה הישראלית. הרשימה הימנית קיצונית המבהילה שבחרו השבוע מתפקדי הליכוד היא רק דוגמא אחת מבין רבות ומתרבות. שחרור הפלסטינים מעול הכיבוש ישחרר את מדינת ישראל מלהיות מדינה כובשת ומדכאת, מדינה שהיא חושך לגויים ואשר יותר ויותר יהודים בעולם – במיוחד הצעירים שבהם – מתביישים בה ומתרחקים ממנה.

רק שחרור הפלסטינים מן הכיבוש והקמת מדינתם העצמאית יפתח בפני מדינת ישראל את השער לחיים של שלום עם שכניה ולהשתלבות במרחב בו היא נמצאת. לא עוד מובלעת מנותקת ומוקפת גדרות וחומות אלא שכנה ושותפה כלכלית ומדינית של פלסטין וירדן, מצרים וסוריה ולבנון ויתר המדינות הערביות והמוסלמיות. זה אפשרי וזה חיוני לעתידנו. ההצבעה של מדינות העולם בעצרת האו`ם היא צעד קטן אך חשוב בדרך לבניית העתיד הזה, ועל כך תתקיים עצרת התמיכה בתל אביב במקביל להצבעה הזאת `.

לפרטים: אדם קלר, דובר גוש שלום 054-2340749

להלן ההודעה המשותפת של מארגני ההפגנה:

יוזמת כ`ט בנובמבר 2012

הודעה לעיתונות, 28 נוב`
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב