קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פלסטינים התקרבו לגדר המערכת, צה"ל ירה ברגליים
walla
אמיר בוחבוט וניר יהב
28.11.12
http://news.walla.co.il/?w=/551/2591316
מספר פלסטינים הגיעו בצהריים (רביעי) לנקודה סמוך לגדר המערכת, ולאחר שלא נענו לקריאות החיילים במקום נורה אחד מהם ברגליו. גורם צבאי אישר כי ביממה האחרונה התרחשו מספר אירועים בגדר המערכת במהלכם נאלצו כוחות צה`ל לפגוע בפלסטינים שניסו לפגוע בגדר ולחצות אותה לשטח מדינת ישראל. על פי הנחיות צה`ל, יש לבצע נוהל מעצר חשוד כלפי כל פלסטיני שיגיע לטווח של 150 מטר מגדר המערכת, אך בכל אירוע בו פלסטיני ייגע בגדר או ינסה לחצות אותה יש לבצע ירי לברכיים ומטה. מקורות פלסטינים דיווחו על שבעה פצועים מהירי, כשאחד נפגע באורח קשה ופונה לבית החולים שיפא בעיר עזה.

מאז תום מבצע `עמוד ענן` מדווחים חיילים המשרתים סמוך לגדר הגבול עם רצועת עזה על `כאוס` השורר במקום, כאשר הפלסטינים מתקרבים לגדר במסגרת הפגנות שהם מקיימים במקום. קציני צה`ל מספרים כי מדי יום בשעות אחר הצהריים בני הנוער הפלסטינים מגיעים אל הגדר, רכובים על אופניים ואופנועים, ומחבלים בה. `גדר המערכת, שהייתה קו קדוש, הפכה לאטרקציה עבור הפלסטינים`, סיפר אחד הקצינים. `הם קרעו אותה באזורים רבים, בין היתר בכיסופים ובאזור כרם שלום`. הוא הוסיף כי בחלק מהמקרים הנערים אף חוצים את הגדר.

בשל התגברות הפרות הסדר וההפגנות הוחלט כי צה`ל יתגבר את הכוחות לאורך הגדר, יחל מחדש בפתיחות ציר וטשטוש לאורך הגדר מספר פעמים ביום כדי לשלול חדירה, ויציב יותר כוחות לאורך הנקודות בהן נעשתה חבלה בגדר. חיילי צה`ל קיבלו בימים האחרונים הנחיה כי מי שינסה להגיע לגדר המערכת בטווח של עד מאה מטרים, יש לבצע נגדו נוהל מעצר חשוד, ומי שינסה לחבל בגדר - יש לירות בו בברכיים ללא היסוס.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב