קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ברמאללה אדישים כלפי ההצבעה באו`ם: `הכיבוש נשאר`
walla
ניר יהב
28.11.12
http://news.walla.co.il/?w=/9/2591298

מחר ב-23:00 בלילה (חמישי) צפויה עצרת האו`ם להצביע על בקשת הרשות הפלסטינית לשדרג את מעמדה ולהפוך ל`מדינה משקיפה`. בין המדינות שצפויות לתמוך בפנייה הפלסטינית: צרפת, ספרד, שוויץ, נורבגיה, דנמרק, פורטוגל, רוסיה, סין, יפן והודו. בין המתנגדות: ארה`ב, גרמניה וקנדה. אוסטרליה צפויה להימנע - וכך גם בריטניה.


לאחר מסע שכנועים דיפלומטי חובק-עולם, ברשות הפלסטינית משוכנעים שיזכו לרוב מוחץ. עם זאת, גם בהנהגת הרשות וגם ברחוב מבינים לגמרי ש`היום שאחרי` ההצבעה אינו צפוי להביא עמו בשורה חדשה. `נזכה לרוב גדול של מדינות שיתמכו בנו בעצרת הכללית`, אמרה לוואלה! חדשות חנאן עשראווי, חברת הוועד הפועל של אש`ף. `אתם תופתעו ממספר המדינות שיתמכו בנו`.


`מה שיקרה ביום למחרת – זה כבר משחק חדש. אני יודעת שהכיבוש לא ייעלם. אני יודעת שישראל לא תחליט לפתע לציית לחוק הבינלאומי אך זה יהווה אמצעי של העצמה עבור העם הפלסטיני. תהיה הגדרה של הטריטוריה שלנו כנכבשים: גבולות 67`, ירושלים בתור בירתנו, ננוע קדימה, נקבל גישה לסוכנויות האו`ם ולארגונים בינלאומיים ונגדיר מחדש את יחסינו עם יתר העולם`.

לפני כשנה, כשהגישה הרשות הפלסטינית את בקשתה להפוך למדינה במועצת הביטחון של האו`ם, האווירה ברחוב הפלסטיני הייתה חגיגית הרבה יותר. ברחבי רמאללה נתלו אז דגלי פלסטין ושלטי תמיכה ביו`ר הרשות אבו מאזן, ופרצו חגיגות ספונטניות כדי להביע תמיכה בצעד. היום, נדמה, האווירה הרבה יותר מנומנמת ואדישה, ויעיד על כך יותר מכל השלט הקטן והבודד שנתלה בכיכר מנארה שבלב העיר.

תושב העיר, חוסאם קבלאווי, מבטיח שזמן החגיגות בוא-יבוא: `אחרי שתתקבל התוצאה באו`ם תראו כאן דגלים, יהיו חגיגות, תהיה שמחה. אני בטוח`. עשראווי מבינה את האדישות הפלסטינית שבה מתקבל המהלך ברחוב: `האנשים התרגלו לאכזבות ולמפח-נפש ולכך שהם לא מקבל יחס הוגן מישראל או מהקהילה הבינלאומית. הרי הם חוו כל כך הרבה שינויים פוליטיים מבלי שיקרו שינויים בפועל, כאלה שישפיעו על החירויות שלהם`.

עשראווי מזהירה את ישראל מפני השלכות הצעד הזה עליה, אך באותה נשימה מבהירה לה כי הוא עשוי להוביל לחידוש המהלכים המדיניים עמה. `אני יכולה לומר לישראלים שאם הם לא רוצים להיתפס כאחראים או להיתבע בבית הדין (בהאג, נ.י), עליהם להפסיק להפר את החוק הבינלאומי ולהפסיק לפגוע בזכויות הפלסטינים. אולם אם ישראל תקבל את תנאי המסגרת של המשא ומתן ותקבל זאת כדרך להגיע לשלום, איני רואה סיבה לא לחדש את המגעים`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב