קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עצרת תמיכה: "לסייע לפלסטינים לכונן מדינה"
ynet
גלעד מורג
29.11.12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4313555,00.html
כ-300 פעילי שמאל הגיעו אחר הצהריים (ה`) לשדרות רוטשילד בתל אביב לעצרת תמיכה בבקשתה של הרשות הפלסטינית מהאו`ם להכיר בה כמדינה משקיפה שאינה חברה. העצרת היא יוזמה של מספר ארגונים ובהם פורום ארגוני השלום, גוש שלום, שלום עכשיו, חד`ש ונציגים ממרצ. הם קראו קריאות תמיכה ברעיון שתי מדינות לשני עמים ונשאו שלטים שעליהם נכתב `מדינה פלסטינית - אינטרס ישראלי` ו-`Israel yes`.

`מה שקורה היום הוא מעשה היסטורי ותאריך היסטורי לעם הפלסטיני ולנו`, אמר אורי אבנרי מגוש שלום. `אם אנחנו בוחרים בעתיד, אנו צריכים לעזור לפלסטינים לבנות את מדינתם. אני קורא לא להצביע בבחירות לשום מפלגה שהמילה שלום לא מופיעה במצע שלה. יש 3-4 מפלגות מרכז שהמילה `שלום` לא מופיעה במצע שלהן`.

בהצבעה הלילה צפויים הפלסטינים לזכות בתמיכתן של כמעט כל מדינות אסיה, אפריקה, וכן 15 מדינות מאירופה, כולל איטליה. שאר מדינות היבשת ככל הנראה יימנעו. בהפגנה בתל אביב אחר הצהריים אמר מנכ`ל משרד החוץ לשעבר, ד`ר אלון ליאל: `הבנתי שכששאלו את אביגדור ליברמן מה הוא יעשה היום בערב הוא ענה שיראה כדורגל. בדקתי ואין היום כדורגל. ליברמן, אתה תראה איתנו את ההצבעה באו`ם. אתה תראה את איטליה, רוסיה, יפן ו-160 מדינות אחרות מצביעות בעד ומחר תגיד לנו שמיקרונזיה היא מדינה מוסרית. מהיום יש מדינה פלסטינית.

מהיום אנחנו לא שולטים בחייו של עם אלא של בחיים של מדינה אחרת`.

ד`ר נאווה זוננשיין, מנהלת בית ספר `וואחד אל סאלאם` בנווה שלום, אמרה בנאומה: `באנו לכאן לתמוך בך, אבו מאזן, ובעם הפלסטיני. אתה בחרת במאבק לא אלים ואנו מכבדים את זה, בעוד הממשלה מדברת עם מי שיורה טילים. הפלסטינים לא יכולים לחכות יותר, בואו נעבוד יחד לשינוי המציאות`.

בעצרת הופיעה הזמרת מירה עווד, שאמרה כי היא מאושרת לעמוד תחת שני דגלים. `אני מאושרת מיוזמת אבו מאזן ועצובה מאוד מהאטימות והסירוב הלא מובן לתת סוף סוף צ`אנס לעם הפלסטיני להתקדם בחיים`.

הח`כ לשעבר מוסי רז סיכם: `אנחנו קוראים לליברמן ולנתניהו: עדיין לא מאוחר. הורו לשגריר לומר Israel yes`.

ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב