קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הפלסטינים: בן 17 נפצע קשה מירי צה"ל בחברון
walla
יהושע בריינר, ניר יהב ואמיר בוחבוט
13.12.12
http://news.walla.co.il/?w=//2596681
כוח מחטיבת הנח`ל המוצב בחברון ירה הערב (חמישי) בפלסטיני כבן 17, אחרי שהצעיר התקרב לחייל כשבקבוק תבערה בידו. לפי דיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית `מען`, הפצוע זוהה כנאסר מוחמד וספי שרבאתי. הוא נפגע בחזהו והוא פונה לבית החולים במצב קשה. לדברי גורם צבאי בכיר, `החיילים הרגישו בסכנת חיים ולכן פתחו באש`.
מוקדם יותר הערב הושלך בקבוק תבערה נוסף לעבר ג`יפ של צה`ל. איש לא נפצע. לאורך כל היום היו בחברון התפרעויות והפגנות של עשרות פלסטינים, שיידו אבנים לעבר חיילים ואל אנשי כוחות הביטחון, ברקע הריגתו של מוחמד סלאימה, בן 17, שתקף אמש אנשי מג`ב ונורה למוות.

עדי ראייה סיפרו לסוכנות הידיעות `מען` כי במהומות בחברון ובסביבתה נפצעו היום כתשעים פלסטינים, מרביתם משאיפת גז מדמיע ומקצתם מירי כדורי גומי. לדברי הפלסטינים, כמה מפגינים בודדים נפצעו מירי אש חיה, בהם הצעיר שנפצע קשה לפנות ערב, שהועבר לטיפול בבית החולים.

אמש, שוטרת מג`ב ירתה למוות בפלסטיני בן 17, שלדבריה תקף באגרופים אותה ואת חבריה ואיים עליהם באקדח. מתחקיר ראשון בצה`ל עולה כי הפלסטיני, מוחמד סלאימה, בא לעמדה המכונה עיקול 160, ועורר את חשדם של שוטרי משמר הגבול שאיישו את העמדה. השוטרים פנו אליו, וביקשו ממנו להציג תעודת זהות. לפי עדויות שנגבו מהנוכחים, סלאימה תקף באגרופים את השוטרים ושלף אקדח, שלאחר מכן התברר כאקדח דמה. שוטרת מג`ב שהייתה במקום ירתה בנער, שמת מפצעיו כעבור זמן קצר. אחרי התקרית, פרסמו פלסטינים בפייסבוק את שמה ותמונתה של השוטרת, וקראו להעמידה לדין.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב