קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

קתרין אשטון: "הבנייה סביב ירושלים היא חסרת תקדים"
nrg
רותם אליאב
20.2.12
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/423/522.html?hp=1&cat=666&loc=1

הצהרות נתניהו על הרחבת הבנייה בירושלים ובשטחים לא עוברות בשקט: שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, גינתה הבוקר (ה`) את החלטת ישראל לאשר בנייה בשכונות רמת שלמה וגבעת המטוס שבירושלים ואמרה כי היא `חסרת תקדים`.

דבריה של שרת החוץ מצטרפים לגינויים רחבים שנשמעו החודש. שר החוץ הצרפתי, לורן פביוס, הכריז על הבניה כ`בלתי חוקית` ביום שלישי האחרון, והזהיר כי היא `פוגעת אנושות באמון שבין המעורבים ומהווה מכשול לשלום`. עוד הוסיף כי `צרפת מוטרדת מריבוי ההחלטות בסוגיית השטחים לאחרונה, נכיוון שאלה מאיימות ישירות ופתרון שתיי מדינות. צרפת הפצירה ברשויות בישראל `לשקול מחדש את החלטות אלו ולהמנע מהחלטות נוספות בנושא`

אמש, במהלך חריג של מועצת הביטחון באו`ם, הצהירו 14 מתוך 15 חברי המועצה כי הארגון מתנגד לתוכניתה של ישראל לבנות בשטחי E-1, זאת לאחר מאמצים של ארה״ב למנוע תגובה כה חריפה מצד העולם. ההחלטה נעשתה במהלך תדרוך על המצב המזרח התיכון שנערך באו`ם. למרות שארה`ב גינתה אף היא את ההחלטה, היא נמנעה מלהצהיר זאת באו`ם באופן רשמי.

ארה`ב, אשר ידועה בתמיכתה בישראל במועצת הביטחון, חסמה הסכם המגנה את הבנייה התנחלויות בפברואר שנה שעברה. כל אחד מחמשת החברים הקבועים במועצה – ארה`ב, אנגליה, צרפת, רוסיה וסין- רשאים לחסום כל הסכם.

מזכ“ל האו“ם, באן קי-מון, התייחס להחלטה ואמר כי ישראל ”על מסלול מסוכן“. תגובה זו, כמו גם תגובות נוספות מצד נציגי האו“ם, מעידות על התייחסות מרומזת לכך שהפלסטינים, שאך לאחרונה זכו לשדרוג מעמדם באו“ם, יוכלו להגיש עתירה נגד פעילותיה של ישראל, באמצעות בין הדין הבין-לאומי בהאג.

הבית הלבן גינה את ישראל
ביום שלישי האחרון יצא הבית הלבן במתקפת ביקורת חריפה ויוצאת דופן וגינה את ההחלטה הישראלית להמשיך לבנות בשטחים. בהודעה שהוציאה מחלקת המדינה האמריקאית, האשימה את ישראל בביצוע `דפוס פעולה פרובוקטיבי`, המנוגד להצהרות מצד מנהיגים ישראלים לפיהן הם מחויבים לשלום.

דוברת המחלקה, ויקטוריה נולנד, אמרה כי הבנייה בהתנחלויות מעמידה עוד יותר בסיכון את השאיפה לשלום. נולנד קראה לשני הצדדים להפסיק את הפעולות הפרובוקטיביות, ולנקוט צעדים למען שיחות שלום ארוכות טווח.

הערותיה החריפות של נולנד הגיעו בעקבות דבריו של ראש הממשלה נתניהו, שדחה את הביקורת הבינלאומית על תכניותיו לבנות אלפי יחידות דיור נוספות במזרח ירושלים.

`ציונות שורשה בציון. ירושלים היא בירת הנצח של מדינת ישראל ואנחנו נמשיך לבנות בה`, אמר נתניהו הערב באירוע `מצדיעים להתיישבות בגליל`, שהתקיים בעכו. `אחדות ירושלים היא דבר שמבטא הסכמה לאומית רחבה״.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב