קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

איזה יום עצוב, מפחיד, מייאש ומתסכל
מאת אבי שביט
https://www.facebook.com/avi.shavit.1


אוף. וואו, איזה יום.
עצוב, מפחיד, מייאש ומתסכל.
נסעתי לירושלים עם
Tal King, Amnon Lotan ו Alon Watson sherf
היפים והאמיצים. בבוקר הגענו לבית צפאפא, למרגלות גילה. שם מתבצעות עבודות סלילה של כביש 4, שיבתר את הכפר, יסכן וירעיל את תושביו, וישרת - איך לא - את מתנחלי גוש עציון. התושבים נאבקים בכל כוחם, וניר ברקת צוחק. עזבנו אותם ויכולתי לראות בעינהם את השאלה, אם נחזור.

לאחר מכן נסענו לשייח ג`ראח שם עומדת משפחת שמאסנה בפני פינוי, כחלק מתהליך הנישול של השכונה הפלסטינית, המנוצח בתחכום ע`י אריה קינג וחבריו הסיקריקים מאלע`ד. לפתע הבנו שתיק של אחת הפעילות חסר, כנראה שנגנב, ובחיפושים בשכונה מצאנו עצמנו אלון ואני עומדים בפני פלסטיני זועם אוחז מקל גדול, שביקש לבוא חשבון עם פשעי הציונות דרכנו. מפחיד, מכעיס, ומובן.

מזועזעים קלות החלטנו לשים פעמינו למדינת תל אביב. אז פתאום שמענו שהצבא פלש לכפר עיסאוויה, וכמו פעמים רבות החודש, החליט לפרק את מאהל המחאה לתמיכה בסאמר עיסאווי העציר המנהלי ששובת רעב כבר 200 יום. מה לעשות שסולידריות פלסטינית היא פשע וערבות הדדית זה לציונים בלבד. נכנסנו אל הכפר וראינו את הילדים מתרוצצים, אימת אלוהים בעינהם, ילדותם כבר מאחוריהם. בחור מעורער בנפשו החל לזעוק בכל כוחו, שובר שמשות של רכבים ונטפל דוקא לאלון שכבר היה נסער בלשון המעטה. תושבי הכפר התנצלו בפנינו.
הם, התנצלו בפנינו.
ברקע צלילי רימוני ההלם, ריח הגז המדמיע, וכפר שלם יצא לרחוב ואימת הצבא המוסרי בעולם מרעידה את חייו.

ביציאה מהכפר, מיד מתנשא מולנו מתחם המעונות החדש והמפואר של האוניברסיטה העברית. מי שלא עושה כלים מקבל קנס אומר אלון בקול רועד. סטודנטיות יפות יושבות בבית הקפה, מעשנות, מצחקקות מאזינות לטריפ-הופ מעודן. יושבות כאילו אין שום יאוש, בטח לא במרחק 500 מטר מהן.
אני נזכר בשורה ממערכון הרס`ר בחמישיה הקאמרית - הגיהנום הוא הזולת, שמור על נקיונו.


יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב