קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

רוג`ר ווטרס: חרם תרבותי על ישראל - דרך נכונה
ynet
אור ברנע
20.03.13
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4359248,00.html

רוג`ר ווטרס קורא להחרים את ישראל. שוב. המוזיקאי המוערך, לשעבר חבר להקת `פינק פלויד`, חושף כי הוא זה ששלח מכתב אל סטיבי וונדר בו קרא לו לבטל את השתתפותו באירוע למען חיילי צה`ל, שאמור היה להתרחש בלוס אנג`לס בשנה שעברה. בסופו של דבר, וונדר אכן ביטל הופעתו באירוע. `כתבתי לו שהופעה שכזאת תהיה בדיוק כמו לנגן בטקס משטרתי ביוהנסבורג יום לאחר טבח שארפוויל ב-1960. זה לא יהיה דבר טוב לעשות, במיוחד כשאתה אמור להיות שליח של שלום מטעם האו`ם`. בנוסף, כעס ווטרס על הסיקור התקשורתי שלדעתו היה מצומצם בעניין ביטולו של וונדר.


הדברים נאמרו בראיון של ווטרס לאתר `אלקטרוניק אינתיפאדה`, פורטל ללא מטרות רווח המסקר את הסכסוך הישראלי-פלסטיני מנקודת מבט שמתוך השטחים

הפלסטינים. ווטרס סיפר שהוא דיבר עם עוד אמנים רבים וביקש מהם שלא להופיע בישראל, אבל שהוא אינו מתכוון לחשוף את שמם מכיוון שהשיחות נשארו `בינם לבינו`. עם זאת, אמר ווטרס שבקרוב הוא מתכנן לדבר עם גיטריסט להקת האי-סטריט בנד של ברוס ספרינגסטין, סטיב ואן זאנט (מי שגם מוכר כסיליביו דנטה מהסופרנוס), זאת מכיון שבשנות השמונים ואן-זאנט היה אחראי לגיוסם של המוזיקאים המפורסמים בעולם, לפרויקט מוזיקלי כנגד האפרטהייד בדרום אפריקה.

ווטרס, שהופיע בנווה שלום בישראל ב-2006, אומר כעת כי `הדרך הנכונה היא חרם תרבותי על ישראל, בדומה לחרם שנעשה על דרום אפריקה בעקבות תקופת האפרטהייד הארוכה. ישראל מנהלת משטר אפרטהייד משל עצמה`. עוד אמר ווטרס: `בואו לא נשכח שישראל שיטחה את רוב לבנון בזמן בו התחלתי להתעניין בנושא. היא הרסה שדות תעופה, בתי חולים וכל בניין ציבורי שהיא יכלה`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב