קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

יש דין -- המדינה תיקח אדמות פרטיות מחקלאים פלסטינים כדי להלבין את המאחז הגדול בגדה --
יש דין
20.03.13


במשרדי היועץ המשפטי של ארגון `יש דין` התקבל מכתב מלשכת היועץ המשפטי של מפקד אזור יהודה ושומרון, בו נאמר כי בקרוב מתכוון הממונה על הרכוש הממשלתי להכריז על האדמות שעליהן הוקם המאחז דרך אבות, המאחז הגדול ביותר בגדה, כעל אדמות מדינה. כפי שנחשף לפני כשנתיים הפרקליטות הצבאית מעכבת פרסום דו`ח שהזמינה היא-עצמה על המאחז, משום שהוא מאשר שכ-60% מן המאחז בנוי על אדמות חקלאיות פרטיות של פלסטינים.

החשיפה בהארץ: http://bit.ly/11dTWXM

המאחז דרך אבות הוקם בשנת 2001, בחסות האינתיפאדה השנייה, ולאורך השנים ביקשו בעלי הקרקעות שוב ושוב לפנותו ולהשיב להם את אדמותיהם. הממשלה התחמקה בתואנות שונות, ולמרות שלכלל המבנים במקום הוצאו צווי הריסה, נמנעה הממשלה מלאכוף אותם. בשנת 2008 הוגשה עתירה לבג`ץ על ידי בעלי האדמות ביחד עם תנועת `שלום עכשיו` בדרישה לאכוף את צווי ההריסה ולפנות את המאחז. בתגובתה לעתירה משנת 2010, טענה הממשלה כי בשל הקפאת הבניה בשטחים, אין בכוונתה לאכוף את צווי ההריסה וכן כי בטרם תפנה המדינה לממש את צווי ההריסה, תבקש זו לבחון את מעמד האדמות עליהן הוקם המאחז. בג`ץ דחה את העתירה, תוך שהוא מותח ביקורת חריפה על הממשלה על כך שאיננה מקיימת את הצהרותיה בפניו. לאחר הליך הסקר שהסתיים, ולאחר עיכובים רבים, מבקשת המדינה לבחון את האפשרויות להכשיר את המאחז, למרות שהוא נבנה שלא כדין ובחלקו על אדמות פלסטיניות פרטיות.

כתבה במעריב על העתירה: http://bit.ly/11dV3Xn

עו`ד שלומי זכריה, מהצוות המשפטי של יש דין, הגיב לקבלת המכתב: `לא רק שהמדינה משלימה עם הפרת חוק אלא גם מעניקה בסופו של דבר את האדמה הגזולה למפירי החוק. מקוממת במיוחד התגייסות כלל רשויות המדינה להשלים עם הפרת החוק וכעת לנסות ולנסוך עליה מטריה של ממלכתיות וזאת תחת להלחם בעבריינות האידיאולוגית המאורגנת, אשר מקפחת זכויות אדם יום-יום, שעה-שעה.`

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב