קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

קמפיין חדש בניו יורק: "להפסיק הסיוע לישראל"
walla
רויטרס
27.03.13
http://news.walla.co.il/?w=/2686/2628588
המודעות הפרו-פלסטיניות הוצבו בתחנות רכבת בעיר 3 ימים לאחר שאובמה שב מהביקור החם בארץ. `הפכנו ללהקת מעודדות של ישראל`, אמר חבר בארגון שמאחורי הפרסום

דומה שביקורו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בישראל בשבוע שעבר הביא לשיא חדש את היחסים בין שתי המדינות. אלא שיש מי שלא רואים זאת בעין יפה, לא רק באזורנו אלא גם בארצו של אובמה. ארגון `אמריקנים מוסלמים למען פלסטין` השיק היום (שלישי) קמפיין מודעות חדש בתחנות הרכבת התחתית בניו יורק, הקורא להפסיק לאלתר הסיוע האמריקני לישראל.

`הנשיא ביקר בישראל בשבוע האחרון, ודיבר כאילו הוא צד ניטרלי בסכסוך, כשלמעשה הוא מממן אותו מכספי המסים שלנו אנחנו רוצים להדגיש זאת ולומר שהמדיניות הנוכחית שלנו היא כישלון. הפכנו למעין להקת מעודדות של המדיניות הישראלית`, אמר חבר בארגון שיזם את המודעות, חאתם בזיאן.

`המשך בניית והרחבת ההתנחלויות, והחרמת הקרקעות הפלסטיניות` הן חלק מהסיבות שהובילו להעלאת הקמפיין, הסביר בזיאן. לדברי אנשי הארגון, התמיכה הבלתי מסויגת של ארצות הברית בישראל ראויה לבחינה מחודשת, בשל מה שהם מכנים `משטר האפרטהייד והכיבוש הישראלי`.

`הקמפיין הזה הוא צעד הכרחי לקראת פיצוץ הבועה והסרת הכיסוי מעל הנרטיב הישראלי הגזעני`, אמרה הפעילה הפוליטית לאמיס דייק. `אנחנו מאוד מקווים שזה יגרום לחברינו ושכנינו תושבי ניו יורק, לקרוא לסיום התמיכה של ממשלתנו באפרטהייד הישראלי, בכיבוש הצבאי ובטיהור האתני של פלסטין`.

בינתיים, הנוסעים ברכבת התחתית הגיבו למודעות בשוויון נפש יחסי. `יש שני צדדים לכל סיפור, כלומר, יש להם זכות לומר מה שהם רוצים, כך שהצד שלהם לגיטימי, ממש כמו הצד השני`, אמר אדם אליסון, תושב ניו יורק. `אני לא ממש יודע למה אנו מעניקים לישראל 3 מיליארד דולר מדי שנה, זאת שאלה טובה`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב