קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

לוחמים לשלום: פניה לפרקליטות טרם הגשת בג"ץ עקב סרוב גורף של המדינה לאפשר לפלסטינים להיכנס לישראל להשתתפות בטקס יום הזיכרון
לוחמים לשלום
11.04.13
פניה לפרקליטות טרם הגשת בג`ץ עקב סרוב גורף של המדינה לאפשר לפלסטינים להיכנס לישראל להשתתפות בטקס יום הזיכרון - עזרו לנו להפיץ את דבר הפנייה

להלן ההודעה שפרסמנו לעיתונות הבוקר:

תנועת לוחמים לשלום, באמצעות עו`ד גבי לסקי, פנתה הבוקר לפרקליטות המדינה, טרם הגשת בג`ץ (תהליך קדם בג`ץ) בדרישה לנמק מדוע המדינה אינה מאפשרת ל- 109 פלסטינים להיכנס לישראל על מנת להשתתף בטקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני אותו מארגנת התנועה.
כמו כן פנו חברי הכנסת הכנסת זהבה גלאון, דב חנין, מירב מיכאלי ואחרים לשר הביטחון בדרישה לברר את העניין.

התנועה הגישה לפני כחודש וחצי בקשה לאישורי כניסה לישראל עבור 109 פלסטינים, חלקם בני משפחות שכולות, חלקם חברי לוחמים לשלום, חלקם כאלו הנושאים דברים בטקס, על מנת להשתתף בטקס יום הזיכרון אותו עורכת התנועה כבר 8 שנים.

בתשובה בלתי פורמאלית נמסר לתנועה: `הצבא מתנגד לטקס באופן עקרוני... המנהל לא אוהבים את הבקשה הזאת... הבקשה סורבה בדרג הכי בכיר שקיים`.

הודעת הסרוב הפורמאלית והלא מנומקת שקיבלה התנועה בכתב ממשרד ההיתרים לאחר מכן הייתה: `הבקשה סורבה על ידי המתאם (עומד בראש המנהל האזרחי)`.

תנועת לוחמים לשלום קובלת על שיקולים לא עינייניים של הצבא בקבלת ההחלטות לגביי מתן אישורי כניסה לישראל. הצבא אמון לתת אישורים בהתאם לשיקולים ביטחוניים ומינהלתיים בלבד. במקרה זה חרג הצבא מסמכויותיו אלו ופעל על פי שיקולים זרים הקשורים במניעה של חופש הביטוי. זו היא התערבות לא ראוייה של הצבא בחברה האזרחית ובמרחב הציבורי הדמוקרטי הישראלי.

למותר לציין את החשיבות הרבה של הטקס בתהליך הפיוס בין העמים במיוחד בתקופה זו הכה מתוחה ונפיצה, ואת החשיבות הרבה שבנוכחות הפלסטינים בטקס, בפרט בני המשפחות השכולות, אשר בעצם הגעתם והשתתפותם מכירים גם בשכול הישראלי ונושאים בכך מסר חשוב מאין כמוהו לבני עמם.

זהו דבר ההודעה שפרסמנו.

נותרו לנו עוד שלושה ימים עד לטקס, ואנו זקוקים לעזרתכם על מנת להצליח במהלך ולאפשר לחברינו הפלסטינים להיות עימנו בערב הטקס. אנא הפיצו את דבר הפנייה לכל מי שלדעתכם עשוי לתמוך במהלך - ניתן במייל וניתן גם דרך הפייסבוק.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב