קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הריסות ועקירות עצי זית בסוסיה, אצל הבדואים וביפו
AgainstWallכוחות הכיבוש עקרו הבוקר בסוסיא בסביבות המאתיים עצי זית! פעילות בינ`ל היו במקום ותיעדו...23/4

טל

אל תגידו לא ידענו 359
amosg@shefayim.org.il
ביום ראשון ה-14.4.2013 בשעה 21:30 נכנסו חיילי צה`ל לבית פלסטיני, ליד תל רומידה, שבחברון, ועצרו ילד בן 13 בטענה שזרק אבנים. הם אזקו את ידיו וכיסו את עיניו בפלנלית. תחילה לקחוהו למחסום הנמצא בעיר שם סגרוהו למשך 20 דקות. לאחר מכן לקחוהו לבסיס צה`ל קרוב, שם סגרוהו שוב ל-15 דקות. לאחר מכן לקחוהו והעבירוהו לידי המשטרה הפלסטינית בעיר.


ביום רביעי ה- 10.4.2013נהרס שוב הכפר הבדואי אל-עראקיב ע`י נציגי הממשלה מלווים בשוטרים.
ביום חמישי ה-18.4.2013 הגיעו נציגי הממשלה מלווים בשוטרים והרסו בתי בדואים בנגב. שלושה מן הבתים שנהרסו היו באום-רתאם, דרומית לערערה, ביישוב מזרחית לערערה, ובעיירה תל שבע. בוואדי אל-נעם הרסו חנות מכולת.וביפו ב 23/04:
הכל כרגיל – חדר הרוס, עצי לימון עקורים, בחסות מינהל מקרקעי ישראל, המשטרה, העיריה... ככה זה כשאתה פולש אבל לא מתנחל ציוני
הבוקר הגיעו כוחות מתוגברים להרוס פינת חמד יפואית – גינה עם כמה עצי לימון וביתן שבו התגורר בנם הגדול של מוחמד ועבלה קובטאן, סמוך לדירת ההורים.
25 שנה מטפחת המשפחה - כמו רבים מתושבי יפו - את החצר הסמוכה לביתם. מאחר שאינה רשומה בטאבו על שמם הם נחשבים ל`פולשים`. הם ניהלו משא ומתן על פינוי מרצון, אך בעיצומו הגיע הבולדוזר הענק, לצד משאית 30 טון שחסמה את רחוב נבטים השקט בעג`מי (מאחורי גלידה אנדריי, ממש צמוד ליפת) אולי כדי למנוע כל תעבורה במקום.
ותוך שעות ספורות השטח כוסח. המשפחה וחמשת ילדיה לא יזכו לפיצויים מפני שלא `הסכימו לפינוי מרצון`. שכנים נדהמים עקבו אחר העבודה היסודית שעשה הדחפור: אחרי המבנה בא תוכם של העצים, וריח הלימונים העקורים נישא באוויר. מוחמד הגיב בהלם מוחלט. `חשבנו שיתנהגו אלינו כמו אל מתנחלים`, אמר בציניות אחד מאחיו של מוחמד. סבם של האחים, אבו עבדאללה קובטאן, היה מוותיקי נמל יפו והמשפחה היא בין הבודדות שנותרה ביפו אחרי הנכבה. סיפוריו של אבו עבדאללה הונצחו בספרם המשותף של יוסף עספור ויוסי גרנובסקי `פניך ולא הירח יפו`.
כחמישה עשר שוטרים, פקחים עירוניים ופקידים אחרים ניצחו על ההרס שהותיר חלקה בת פחות מדונם אחד שתעמוד עכשיו למכרז לכל המרבה במחיר מטעם מנהל מקרקעי ישראל – היורש החוקי משום מה של כל `נכסי הנפקדים` רבי הערך ביפו. היד עוד נטויה.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב