קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הסופר דר` אחמד קטאמש, והפרשן הפוליטי הבולט של השמאל הפלסטיני, מוחזק במעצר מנהלי מאז 21.04.2011 ללא משפט וללא הצגת ראיות.
דר` אחמד קטאמש

דר` אחמד קטאמש, הוא סופר, פרשן פוליטי ואינטלקטואל בולט של השמאל הפלסטיני, המוחזק במעצר מנהלי מאז 21.04.2011 כבר שנתיים ללא משפט וללא הצגת ראיות. עורך דינו עדיין לא יודע מה מיוחס לו חוץ מהסיסמה הסתומה `סיכון ביטחוני`.

מפעלו האינטלקטואלי העיקרי של קטאמש הוא כתיבה עניפה נגד תהליך אוסלו ולמען המדינה הדמוקרטית האחת מהים לירדן, וכתיבה עניפה על יחסי הניצול הכלכלי של כוח העבודה הפלסטיני ביחסים הכלכליים המוכתבים על ידי הממסד הישראלי לאורך המאה שנים האחרונות.
פעילותו הפוליטית של קטאמש ידועה בעיקר בהיותו מהאינטלקטואלים הבולטים של אוניברסיטת ביר זית בזמן האינתיפאדה הראשונה, פעילות למען ארגון והגברת המודעות הפוליטית של כוח העבודה הפלסטיני ובמיוחד זה העובד בתוך ישראל וזה הבונה את ההתנחלויות, והטפה מתמשכת לארגון וועדות עממיות והתנגדות לא אלימה.

בעבר בין השנים 1992 -1998 היה קטאמש מוחזק גם במעצר מנהלי ללא הצגת ראיות למשך כמעט כל ה 6 שנים.

כנראה שישראל (ומאחורי הקלעים כנראה גם בכירי הרשות) תמשיך לראות באינטלקטואלים פלסטינים העובדים על ארגון כוח העבודה הפלסטיני , חושפים את שיטות העינויים בבתי הכלא , ומטיפים למדינה דמוקרטית אחת, כאיום הכי גדול על קיומו של הממסד הקולוניאלי הזה. דר` אחמד קטאמש היה יכול להישמע כל כך היגיוני לרבים מחוגי השמאל הישראלים ולכן הוא מועלם תדיר למעצרים מנהליים.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב