קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אנטישמיות
on-the-left-side
עמוס גבירץ
30.05.13
http://on-the-left-side.org.il/%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%AA/
בודדים יוצאים להגנת בני האדם המרוכזים בעיירות הריכוז הישראליות, תוך נישולם משארית אדמותיהם. פעם הגזענות הייתה נגד היהודים. היום הגזענות היא בעדם…

בואו נתאר לעצמנו שצרפת מחליטה לרכז את אזרחיה היהודים לעיירות. כדי לעודד זאת, צרפת פוגעת בעסקיהם, הורסת את בתיהם, ומטילה עליהם מגבלות בקבלת מים, חשמל, שירותי בריאות וכולי.

ברור מה תהיה תגובתנו, ותגובת שאר העולם הנאור. ישראל תחזיר את שגרירה, ותכריז על שגריר צרפת כעל אישיות בלתי רצויה. אנחנו, אזרחי ישראל, נצא לקמפיין בינלאומי נגד המדיניות האנטישמית. מובן שנטיל חרם על מוצרי צרפת, ונקרא לכל העולם לנהוג כמונו. נדרוש מהאו`ם להגדיר את צרפת כמדינה גזענית-אנטישמית ולהטיל עליה סנקציות עד שתחדל ממדיניות ריכוז אזרחיה היהודים.

אך מה בדיוק עושה מדינת ישראל לאזרחיה, שלמזלם הרע נולדו בדואים במדינת היהודים?
הנה סקירה קצרה: לאחר סיום מלחמת העצמאות המשיכה ישראל לגרש בדואים מתחומיה. הגירושים פסקו רק ב-1960, ונותרו בארץ 11,000 בדואים (היום – 200,000). בשנות החמישים המוקדמות ריכזה ישראל את אזרחיה הבדואים יושבי הנגב לאזור ה`סייג`. את האדמות שמהן פינתה אותם העבירה הממשלה לרשות המדינה. שוד קרקעות בחקיקה. ב-1965 חוקקה המדינה את `חוק התכנון והבניה`, ובעזרתו הוכרזו רוב אדמות אזור הסייג כאדמות חקלאיות האסורות בבניה. כך, בחקיקה, יצרו מצב שבו בדואים שהיו באזור הסייג עוד לפני קום המדינה, בבואם לממש את זכות האדם לקורת גג, מפרים את החוק! חמור מכך: את אלה שהמדינה נישלה מאדמותיהם, וכפתה עליהם לעבור לאזור הסייג (מבלי ליצור בסיס חוקי במקומותיהם החדשים), המדינה מגדירה כפולשים לאדמות המדינה! וגם הם, בבואם לממש את זכות האדם הבסיסית לקורת גג, הפכו למפרי חוק!

בזאת לא תמה רדיפת הבדואים במדינת היהודים. בשנות השישים המאוחרות החלו לרכז את הבדואים לעיירות. הקימו 7 עיירות, שבהן הצליחו לרכז קצת יותר ממחצית מהבדואים בנגב. כמובן, ללא תשתיות תעסוקתיות, וברמת שירותים מאוד נמוכה. העיירות נכשלו: שיאי האבטלה, העוני והפשיעה במדינה! אך אל דאגה. אצלנו כישלון איננו סיבה להפסקת ריכוז הבדואים לעיירות ריכוז. כאשר נתקלת המדינה בסירובם של שאר הבדואים ליהנות מהטוב שהיא מרעיפה עליהם, היא מפעילה עליהם לחץ. מגבילים עוד יותר את אזורי המרעה שלהם, משמידים גידולי תבואות, הורסים בתים – ב-2011 הרסו יותר מאלף בתים! – ובכפרים מונעים חשמל, מים זורמים, מרפאות וכולי. העיקר להמאיס עליהם את החיים בכפר, ולכפות עליהם מעבר לעיירות.

רוב אזרחי ישראל היהודים אינם מכירים את המציאות הנוראית בנגב, מסיבה פשוטה: לא רק הממשלה מפעילה מדיניות אנטישמית נגד אזרחיה (השמיים) הבדואים, גם התקשורת שותפה לכך. היא פשוט אינה מדווחת. כאשר פורע-חוק יהודי, המפר את החוק הישראלי בשטחים הכבושים ובונה מאחז `לא מורשה` על קרקע פלסטינית פרטית ומקבל צוו הריסה – כל הארץ רועדת. התקשורת מלאה בדיווחים על המדיניות האכזרית של ממשלת ישראל כנגד ה`גואלים` את אדמת ארץ ישראל. והנה האידיאליסטים האלה ותומכיהם דורשים מממשלת ישראל להכביד הרבה יותר את ידה על בני האדם שנולדו, למזלם הרע, בדואים, במדינת היהודים. ומבוקשם ניתן להם. עכשיו מבקשת הממשלה מהכנסת לחוקק חוק שיאפשר לה לזרז את תהליך פינוי הבדואים משארית אדמותיהם וכפריהם. בחוק החדש אמורה המדינה לפנות רבבות בדואים מבתיהם לעיירות נוספות שיוקמו.

גם העולם שותק לנוכח המדיניות האנטישמית של ממשלת ישראל. בודדים יוצאים להגנת בני האדם המרוכזים בעיירות הריכוז הישראליות, תוך נישולם משארית אדמותיהם. פעם הגזענות הייתה נגד היהודים. היום הגזענות היא בעדם…

ואנו, מעטים עד כאב, נכשלים בזעקת השבר שלנו נוכח המציאות המזוויעה הזאת, וכל מה שמשיגים זה שאנו מוקעים כבוגדים שונאי עמם…

עמוס גבירץ - פעיל זכויות אדם ושלום
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב