קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

יום השנה ה-89 לרצח קרבן השלום הראשון (עפ"י הלוח העברי) , פר` יעקב ישראל דה האן.

בס`ד , 29 למאי 2013

לכבוד: מצייני 46 שנה לכיבוש

השנה ציון ה-5 ביוני 1967- היום בו החל כיבוש השטחים הפלשתינאים שנמשך עד רגע זה, נופל יומיים לפני יום השנה ה-89 לרצח קרבן השלום הראשון (עפ`י הלוח העברי) , פר` יעקב ישראל דה האן. בשנת 1923 הוביל דה האן למהפך פוליטי – שאם היה מצליח סופית הרי שהכיבוש של 1967 היה נמנע.

פר` דה האן - שבהגיעו לארץ ישראל עבר מן הצד הציוני והפך לחרדי, הפגיש את רבני ה`עדה החרדית` (שייצגו אז את רוב היהודים בארץ ישראל) עם משלחת ערבית מאוחדת שבראשה עמדו האמירים חוסיין ופייסל וגם המופתי הירושלמי, חאג` אמין אל חוסייני, היה חבר בה. בראש המשלחת היהודית עמד הרב חיים זוננפלד שהיה רבם של היהודים בארץ ישראל.בסיום הפגישה סיכמו שני הצדדים להתנגד לציונות ולהעביר זאת כמסר מאוחד לבריטים.כמו כן הובאה התנגדות משותפת של הצדדים ל`הצהרת בלפור`. בשנת 1924 התחלף השלטון בבריטניה ובמקום השמרנים עלה ה`לייבור` שהצהיר כי אין לו מחויבות ל`הצהרת בלפור`. פר` דה האן איחד את כל כוחות השלום- מהחרדים עבור ב`ברית שלום` (הציונים המתונים) ועד הקומוניסטים ועמד לצאת לבריטניה כדי לבטל את `הצהרת בלפור`. בלילה שלפני הטיסה נרצח פר` דה האן ע`י הציונים בהוראתו של יצחק בן צבי. שנים טושטש הסיפור אך באמצע שנות ה-80 חשף הרוצח(אברהם תוהמי) את האמת ממקום מושבו בהונג קונג (אז תחת שלטון הבריטים) והוא בן למעלה מתשעים שנה.

פה אני פונה בהצעה לכל אלה המארגנים ערב או דיון ליום השנה למלחמת הכיבוש של 1967 , לפנות אלי כדי שאוכל להרצות לפניכם ולפני מתנגדי כיבוש אחרים ולהטיל אור ומידע על פרשה שהציונות מסתירה בספרי ההיסטוריה שלה, על אוירת הטרור הציוני דאז, על מה שאירע לדורות כ`תסמונת פחד` בציבור החרדי האותנטי ולמען הרחבת ההתנגדות לכיבוש גם בקרב צבורים שאינם כיום שותפים במרכז ההתנגדות אך בעבר נשאו את דגל השלום וההתנגדות לכיבוש. כמו כן יימסרו פרטים נוספים על מתנגדי כיבוש אחרים בקרב היהדות החרדית כמו האדמו`ר מסאטמר, הרבי מבריסק, הרב עמרם בלויא והעסקן הגדול החרדי , הרב משה בלויא (שגם מותו מקושר לרצח...) ואחרים.

בתודה מראש:

הרב אליהו קאופמן
0527128509, 0524391094.

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ממשיכים במאבק בבלפור: הערב הרצאתו של פרופ` אבשלום אליצור מול בית ראש הממשלה
עימותים ועצורים אחרי ההפגנה: זו מלחמה
הודעה מאת מארגני ההפגנה הערב (מוצ`ש) בכיכר רבין