קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

יעלון מנע את כניסתו של ג`יבריל רג`וב לישראל כדי להשתתף בוועידת מרצ
blogs.haaretz
ברק רביד
6.06.2013
http://blogs.haaretz.co.il/barakravid/734/
שר הביטחון משה (בוגי) יעלון סירב לאשר את כניסתו של בכיר הפת`ח, ג`יבריל רג`וב, לוועידת מפלגת מרצ, שתתקיים ביום ראשון. יו`ר מרצ, ח`כ זהבה גלאון, אמרה כי ההחלטה התקבלה ממניעים פוליטיים.

רג`וב היה אמור להיות אחד הדוברים המרכזיים בוועידה המדינית של מרצ שתתקיים ביום ראשון בתל-אביב. לפני שבוע ימים פנתה ח`כ גלאון לעוזרת שר הביטחון, רות בר, וביקשה לאשר את כניסתו של רג`וב לישראל כדי שיוכל להשתתף באירוע.

ל`הארץ` נודע כי הבקשה עברה בין כמה בכירים במשרד הביטחון אולם השר יעלון ביקש לבחון אותה באופן אישי. לבסוף החליט יעלון למנוע את כניסתו של רג`וב לישראל.
היום אחר הצהריים שלחה עוזרת שר הביטחון, רות בר, תשובה בת שורה אחת לח`כ גלאון באמצעות הדואר האלקטרוני. `לאחר בדיקת הבקשה – לא אושרה. עמך ההבנה`, כתבה בר.
החלטתו של יעלון תמוהה במיוחד לאור העובדה שרג`וב השתתף לאחרונה בכמה אירועים בישראל. כך למשל, לפני כחודש ימים הוא היה אחד הדוברים המרכזיים בכנס השנתי של המכון למחקרי בטחון לאומי בתל-אביב (INSS). בראש המכון עומד ראש אמ`ן לשעבר האלוף במילואים עמוס ידלין.

בתקופת הממשלה הקודמת, כאשר יעלון שימש כשר לעניינים אסטרטגיים, הוא היה אחד הדוחפים העיקריים לשלילת תעודת ה-VIP של רג`וב בתגובה למהלך הפלסטיני באו`ם בנובמבר 2012. שלילת תעודה זו היא הסיבה שרג`וב נזקק לאישור כניסה מיוחד.
מנכ`ל המשרד לעניינים אסטרטגיים ומקורבו של יעלון, תת-אלוף במילואים יוסי קופרווסר, טען בתקופת הממשלה הקודמת וכן בחודשים האחרונים כי רג`וב מסית נגד ישראל. באחת מישיבות הממשלה הציג קופרווסר לשרים סרטוני וידאו של רג`וב תוקף את ישראל בחריפות בתקשורת הפלסטינית והערבית.

בכירים במערכת הביטחון אמרו כי רג`וב מסית באופן קבוע נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ונגד ממשלת ישראל. `למה שניתן לו פרס על כל דברי ההסתה שלו`, אמרו הבכירים. `לא ייתכן שהוא יירק עלינו ונגיד לעצמנו שזה גשם`.

ח`כ גלאון פרסמה הערב הודעה שבה ציינה כי `מישהו במערכת הביטחון מנסה להחזיר אותנו לימים הרעים שבהם אסור היה לישראלים לדבר עם פלסטינים. תמוה שאוסרים על רג`וב שהינו אורח קבוע בתכניות טלוויזיה ובכנסים בישראל להשתתף דווקא באירוע של מרצ. זהו נסיון השתקה שפוגע באחד מאנשי השלום המובהקים מהצד השני`.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו