קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

קריאה לפיטורי העתונאי בן כספית


אין עם מי לדבר ב-103FM.

אני מציע להפיץ את הנוסח הבא, שקורא לפנות לנציב פניות הציבור:

קריאה לפעולה: בן כספית אמר ברדיו שהיה נותן `מכות רצח` לנתן בלנק, ישי מנוחין וסרבני מצפון אחרים. בבקשה שתפו את ההודעה באופן רחב ופנו לנציב פניות הציבור כדי לקרוא לפיטורי בן כספית:
http://goo.gl/N74Lk
//
במהלך תוכניתו שלשום ברדיו 103 אף.אם., בן כספית התבטא באופן חסר תקדים ואמר שהיה מכניס `מכות רצח` לנתן בלנק, ישי מנוחין וסרבני מצפון אחרים, אם `היה מותר לי`. תנועת יש גבול סבורה שבן כספית הוא סימפטום: אי אפשר לקיים לקיים דמוקרטיה `רק לישראלים` ולמנוע אותה מפלסטינים. החברה הישראלית הופכת לא דמוקרטית בעצמה. אנשים כבן כספית, שמעודדים אלימות ורצח פוליטי, מוכיחים זאת: בדיון שעוסק בעבירה על החוק על רקע מצפוני, נראה שכספית מתכוון לעודד אנשים `להשיב לסרבנים כגמולם`: להחזיר על כך שהם `עוברים על החוק` בעבירה אחרת על החוק - אלימות ורצח. ההשוואה מגוחכת כמובן - אי-ציות לחוק למען המנעות מאלימות אנטי-דמוקרטית הוא לא כמו אי-ציות לחוק על ידי רצח של פעילים למען הדמוקרטיה. למרות הגיחוך, זו גם השוואה מסוכנת: האלימות, כפי שאמר רבין לפני הרצחו, היא כירסום יסוד הדמוקרטיה, וכספית מעודד אלימות פוליטית.
\\
אם גם לך נראה שלא נכון להתעלם מהאמירה של בן כספית, אנחנו מזמינים אותך לשתף את הטקסט הזה, ולהגיש תלונה אצל נציב פניות הציבור של הרשות השניה. זה קל מאד ולוקח שלוש דקות בדיוק (עדיף לכתוב נוסח אישי, אבל אפשר גם להעתיק את הנוסח למטה):
http://goo.gl/N74Lk
הנה לינק לראיון של בן כספית (האיום ב`מכות רצח` מופיע כשלוש דקות לפני הסיום):
http://goo.gl/nQlFJ
//
ברצוני לקרוא לפיטוריו של בן כספית, בעקבות התבטאותו המעודדת רצח של סרבני מצפון. בזמן דיון על אי-ציות לחוק מטעמי מצפון, אמר כספית שהוא היה נותן `מכות רצח` לסרבני מצפון אם הדבר `היה מותר`. יצחק רבין אמר שהאלימות היא כירסום יסוד הדמוקרטיה. בחברה דמוקרטית אין לאפשר לעיתונאים לעודד אלימות ורצח. ההתבטאות של בן כספית מעודדת אלימות פוליטית ורציחות פוליטיות ויש לפטרו מייד.

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד המתווה האכזרי! לקבל פליטים מאוקראינה מיד וללא הגבלות!י
ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות