קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

איתמר צומחת בענק: קודמו 675 יחידות דיור
ynet
איתמר פליישמן ואטילה שומפלבי
12.06.13
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4391367,00.html

בצל מאמציו של מזכיר המדינה האמריקני ג`ון קרי לחדש את המשא ומתן המדיני, ישראל מוסיפה לקדם בנייה ביהודה ושומרון. ל-ynet נודע על הפקדת תוכנית השבוע במוסדות התכנון, ולפיה 675 יחידות דיור חדשות יוקמו ביישוב איתמר שבשומרון. עם השלמת הבנייה, שטח היישוב ומספר תושביו (כיום כ-100 משפחות) יגדלו במאות אחוזים.

התוכנית אושרה למעשה עוד לפני הבחירות על ידי שר הביטחון הקודם אהוד ברק, וכוללת תכנון של 538 יחידות חדשות ואישור בדיעבד של 137 דירות שכבר נבנו. היא פורסמה בכלי התקשורת והועמדה להתנגדויות הציבור.


היישוב איתמר. כיום מונה כ-100 משפחות (צילום: אלכס קולומויסקי, `ידיעות אחרונות`)

הבנייה העתידית באיתמר הובטחה למתנחלים פעמים רבות בעבר, וביתר שאת לאחר רצח בני משפחת פוגל, שהביא פוליטיקאים רבים לאזור תוך התחייבות לבנות כמענה לרצח.

קידום הליכי התכנון מגיע גם על רקע טענות המתנחלים כי בשטח מוחלת מדיניות של `הקפאה שקטה`, ובמסגרתה נמנעים אישורי בנייה וקידום תוכניות קיימות ללא החלטה רשמית של הממשלה.

במועצה האזורית שומרון, שבשטחה שוכן היישוב, בירכו על המהלך ואמרו כי `השומרון מתפתח, רושם גידול מרשים של 10% בשנה ומעניק לאלפי זוגות צעירים, חילונים ודתיים איכות חיים, תרבות, חינוך ברמה גבוהה וקרבה למרכז הארץ. האישור יאפשר גם למשפחות הצעירות באיתמר ובסביבה לבנות את ביתן ולהמשיך לתרום למדינה בנוכחותן החשובה במקום`.

מנגד, תקפו בתנועת `שלום עכשיו` כי `נתניהו החליט לשבור את הכלים ולהרוס כל סיכוי לחידוש המשא ומתן. הממשלה התמכרה לבנייה בהתנחלויות, גם המבודדות, שבשום הסכם לא יישארו בשטח ישראל. את מחיר הקמת ההתנחלויות הנזק המדיני והעלות הכספית של פינויים ייאלצו לשלם כלל אזרחי ישראל`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב