קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ח`כ שלח: `הכיבוש משחית, הופכים לדרום אפריקה`
walla
עמרי נחמיאס
13.06.13
http://news.walla.co.il/?w=/2686/2650819
יו`ר סיעת יש עתיד נגד דברי היו`ר? חבר הכנסת עפר שלח התייחס אתמול (רביעי) בכנס שהתקיים באוניברסיטה העברית בירושלים למצב המדיני של ישראל ואמר כי `הכיבוש משחית`, וכי `ישראל מתקדמת מדי יום למעמד של דרום אפריקה` - ברמיזה לשלטון האפרטהייד במדינה האפריקנית שהסתיים בשנת 1994.

למרות שדבריו של שלח עומדים בסתירה להתבטאויות של יו`ר יש עתיד, שר האוצר יאיר לפיד שהבהיר בראיון שהעניק ל`ניו יורק טיימס` בחודש שעבר כי על ישראל לדבוק במדיניותה בהתנחלויות, במפלגה סירבו להתייחס לכפל הלשון שנוהגים חברי המפלגה.

בכנס שעסק ביוזמת השלום הערבית, ציין שלח כי ההתנחלויות הן מכשול לשלום, `והמכשול הזה הולך וגדל`. לדבריו, מעמדה המדיני של ישראל הולך ומידרדר כתוצאה מהמשך הקפאון המדיני והוא הוסיף כי `אמנם תמיד יהיה לנו את מיקרונזיה, אבל הגענו למצב שבו בהצבעה מול הפלסטינים באו`ם רק תשע מדינות מצביעות איתנו. העולם הודיע לנו שהמצב שבו אנחנו מדינה כובשת נמאס עליו`.

שלח, עיתונאי בעברו שכתב ספרים שעסקו בצה`ל ובחברה הישראלית התייחס לביטוי `הכיבוש משחית` והדגיש כי המשך הכיבוש הישראלי בשטחים `משחית את החברה הישראלית, את צה`ל, את הצדק הישראלי, את התקשורת הישראלית, את התודעה הישראלית ואת השפה הישראלית`.
חבר הכנסת, החבר גם בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, הסביר כי המצב הנוכחי שבו ישנן שתי מערכות צדק - אחת לישראלים ואחת לפלסטינים, מביא לכך ש`מערכת הצדק הישראלית חיה בעולם כפול`. עוד ציין שלח כי הכיבוש גורם לכך שחוויית הנעורים של מאות אלפי אנשים בישראל `היא עוצר וכניסה לתוך בתים של אנשים`, דבר שלטענתו משחית את החברה הישראלית.

שלח, שדיבר בכנס בו השתתפו גם חברי הכנסת ציפי חוטובלי (הליכוד), יוני שטבון (הבהית היהודי) ואיתן כבל (העבודה), הבהיר אמנם שצה`ל `משתדל לנהוג כמיטב יכולתו במוסר`, אך הזהיר כי המצב בו `הצבא יושב בסלון של משפחה פלסטינית במשך שנים`, מביא לפגיעה במבצעיות של צה`ל, מצב שהוביל לאי-מוכנותו של הצבא למלחמת לבנון השנייה.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב