קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מאבו-גוש עד בית-חנינא – וחזרה?
on-the-left-side
נעמי רז
26.06.13
http://on-the-left-side.org.il/%D7%9E%D7%90%D7%91%D7%95-%D7%92%D7%95%D7%A9-%D7%A2%D7%93-%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%A0%D7%90-%D7%95%D7%97%D7%96%D7%A8%D7%94/

יום שלישי שעבר. בתקשורת מודיעים על 29 מכוניות שכל ארבעת צמיגיהן נוקבו, ועל `ערבים החוצה` ו`גזענות או התבוללות` מרוחים על הקירות. איפה? באבו-גוש. האם זה משנה איפה? נראה שכן. דווקא באבו-גוש. מי לא הגיע `להזדהות`, `להביע זעזוע ושאט נפש`, `להוקיע` – החל מהנשיא החמישי יצחק נבון (שב-47 מנע גירוש של ערביי אבו-גוש) וגאולה כהן (שב-47 חולצה ממאסר בריטי בידי ערבים מאבו-גוש), דרך שר המשטרה, ראש ש`ס ח`כ אריה דרעי, הח`כ והאלוף (מיל`) עמרם מצנע, סופרים ידועי שם – חיים גורי, אלי עמיר, ראשי המועצות של היישובים היהודיים השכנים, ועד נשיאנו החוגג שמעון פרס, והמון `עמך` כמונו, שכנים וחברים של רבים באבו-גוש (שאחד מהם טילפן לנו בבוקר, מזועזע, ובישר את החדשות: `אני איש חינוך – מה זה `התבוללות`?`…).

אז האם זה באמת משנה איפה הרשע הזה פוגע? נראה שכן. אם מודדים את `החשיבות` של הפגיעה בכמות ה`מזדהים והמזדעזעים והמתביישים`, ובחשיבות שלהם.
אבל בעצם, זה לא באמת משנה איפה. אנשים אמרו לי: `באבו גוש? …אצל השכנים שלנו?… אני מבקרת שם כל שני וחמישי!…. יש לי המון ידידים שם… איך אראה את פרצופי?… אני אתבייש… איך העזו לפגוע באבו-גוש – הרי הם עזרו לנו, היהודים…` וכהנה, וכהנה.
אז מה. האם אלו הן הסיבות שבגללן אסור שיתקיימו בקירבנו זדים ורשעים גזענים? האם רק ב`נחמדים` אסור לפגוע?

ובבית חנינא מותר? ובמנזר המצלבה בירושלים מותר? ובמנזר לטרון מותר? ובטובה אל-זנגרייה מותר? ובאום אל-קוטוף מותר? ובחווארה בגדה מותר?
האם אנחנו – היהודים – קורבנות השיטנה, הארס, ההדרה, נושאי הציווי של רבי עקיבא `ואהבת לרעך כמוך` – האם אנחנו מוכנים שאלו יהיו פנינו?
נראה שכן. נראה שרק פגיעה ביישוב אבו-גוש – `יקיר היהודים` – מעוררת `זעזוע ושאט נפש`. 21 מכוניות מנוקבות צמיגים בבית חנינא בקושי הוזכרו בתקשורת, וכמובן – אף איש ציבור לא הופיע להזדהות ולבטא זש`ן (זעזוע ושאט נפש)…

ובעצם – נראה שרובנו לא מוטרדים. ויש אפילו כאלה שמאשרים: `אז מה… פוגעים בערבים… הרי גם הם לא צדיקים גמורים… אז מה?… מגיע להם…`. וממשלת ישראל? וכנסת ישראל? מה הן עושות? מחוקקות חוקים גזעניים, מאפשרות לבכיריהן להתבטא מעל הבמות הכי מכובדות בגנות ערביי ישראל, ונמנעות מלהגדיר את הזדים הגזעניים כ`טרוריסטים`.

אז הבעות הזש`ן שוות כקליפת השום. מה שנקרא `גורמי הביטחון` לא ממש מפעילים על הזדים והרשעים הגזעניים את כל השיטות והדרכים שהם מכירים כל כך טוב. ובאבו-גוש שמענו ברדיו את האלוף (מיל`) עמי איילון: `אני כבר לא מתבייש. אני קובע שזוהי סכנה ברורה ומידית לביטחון מדינת ישראל`. איילון, כראש השב`כ לשעבר, ומצנע, כאלוף פיקוד המרכז לשעבר, הביעו שניהם ברדיו אי הבנה כיצד הטרוריסטים של `תג מחיר` אינם נתפסים.
והבעות הזש`ן באבו-גוש נלעגות. את הזעם והעלבון של תושבי אבו-גוש הן ממש לא יכולות למחוק. גם לא את הזעם והעלבון והכאב שלי, כבת לעם היהודי, ולרוב השולט במדינת ישראל.

ולכן, אנחנו – כאלף תושבי אבו-גוש, מבשרת ציון וישובי הסביבה, שמוטרדים מאוד מהתפשטות נגע הגזענות בכל פינות הארץ והמדינה – חושבים שהגיעה העת להפסיק לדבר, והגיעה העת לעשות. כאלף אנשים חתמו על עצומה – שנוסחה יחד בעברית ובערבית, והופצה יחד בידי יהודים וערבים – הקוראת לממשלה ולכנסת של כולנו לפעול מיד נגד הטרור המכונה `תג מחיר`. היום יגישו ארבעה שכנים ערבים ויהודים את העצומה לראש הממשלה של כולנו.

האם ניווכח שהפעם הזש`ן הזיז משהו? האם הפגיעה באבו-גוש תוביל את השינוי המיוחל בהתייחסות `ההנהגה`?
- See more at: http://on-the-left-side.org.il/%d7%9e%d7%90%d7%91%d7%95-%d7%92%d7%95%d7%a9-%d7%a2%d7%93-%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%97%d7%a0%d7%99%d7%a0%d7%90-%d7%95%d7%97%d7%96%d7%a8%d7%94/#sthash.AAG03G3p.dpuf
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב