קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

שביתה כללית בוואדי ערה בעקבות הריסת בית
ynet
חסן שעלאן
27.06.13,
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4397403,00.htmlשביתה כללית בוואדי ערה: בעקבות הריסת בית בצומת קציר, סגורים היום (ה`) כל בתי העסק בכפרי האזור. הרשויות המקומיות מושבתות וכך גם בתי הספר, פרט למוסדות החינוך המיוחד.

הריסת בית משפחת אבו שרקיה הלילה נעשתה תחת אבטחה של מאות שוטרים מתחנת עירון. הם חסמו את צומת ברטעה בכביש 65 בוואדי ערה במהלך ההריסה, שבוצעה בנימוק כי הבית נבנה ללא אישורים. למקום הגיעו מאות תושבים שגינו את המעשה והתעמתו עם כוחות המשטרה. בעקבות ההריסה הכריזה הוועדה העממית של ואדי ערה על שביתה כצעד מחאה ראשוני.

נאיף אבו שרקיה שמתגורר בבית אמר ל-ynet כי הוא ובני משפחתו מתגוררים בו משנת 1969. `אין לנו לאן ללכת. נשארנו ללא קורת גג`, אמר. `נקים אוהל במקום הבית שנהרס ונגור בו`. לדברי אבו שרקיה, `הבית שלנו נבנה לפני חוק התכנון והבנייה. המדינה הזאת רוצה לגרש אותנו מאדמותינו בכוח. הבית שלנו לא יהיה האחרון. יהרסו עוד בתים`.

בתו, פדוא אבו שרקיה ג`ואלנה, הכריזה: `זאת תחילת המאבק של כולנו על קיומנו באדמותינו. הדבר שהפתיע אותנו הוא שהמשטרה הביאה נערים יהודים לפנות אותנו. זאת דרך חדשה לחנוך יהודים - איך לגרש ערבים מאדמותיהם. המדינה החליטה לחנך אותם בצורה החריפה הזאת, אבל ילדינו חונכו כדי להבין את הסוגיה. חבל שהצד השני נוקם ונקמני`. עוד אמרה: `הבית שלנו הכי ישן באזור. קראתי לו `הבית השורד`, בגלל שיש לו שורשים וכוח. הצלחנו בתקופה הזאת לחנך אחרים איך להיאבק על הבתים שלהם`.

`נסגור כבישים`
אחמד מלחם, יו`ר הוועד הציבורי נגד הריסת בתים והפקעת אדמות, אמר: `ההריסה הזאת הציתה את רגשות התושבים באזור. היום הרסו כאן ומחר יהרסו בעוד מקומות. לא נעבור על העניין בשתיקה. היום הכרזנו על שביתה בוואדי ערה ונחליט על עוד צעדים בכל המגזר, כולל סגירת כבישים. אנחנו ערוכים להשתמש בכל האמצעים שעלולים לסייע לנו כדי לשמור על מקום הבית שנהרס`.

למקום הגיע גם ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה, אך הוא התקבל בצעקות: `בושה שאתה מגיע לכאן! הרסת לנו את החיים, אין לך מקום אצלנו!`. לאחר הוויכוח הוא עזב את המקום.

אילן שדה אמר ל-ynet, כי הריסת הבית לא הייתה צריכה להתבצע. `היא מיותרת. דיברתי עם הממונה על המחוז והשר לביטחון הפנים ואמרתי שאין שום צורך להרוס את הבית`. לדבריו, `הבית נהרס כי בעליו לא יכולים לקבל אישור, נוכח העובדה שהוא בנוי בשטח של תוכנית מתאר ארצית לרכבת. לפיכך, עד שיבחנו סופית את התוואי של המסילה. בעל הבית אמר בעצמו שאם יבנו בשטח פסי רכבת, הוא יהרוס את הבית בעצמו ויפנה אותו`. אילן-שדה ציין כי הבית נבנה אחרי החלת חוק התכנון והבנייה באזור.ממשרד הפנים נמסר בתגובה כי אנשיו הרסו מבנה בלתי חוקי בצומת קציר.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב