קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אוהדי בית"ר ירושלים תקפו עובדי מקדונלד`ס
walla
יאיר אלטמן
02.07.13
http://news.walla.co.il/?w=/10/2656987
המשטרה פרסמה תיעוד של התפרעות אוהדי בית`ר ירושלים בכדורגל בסניף מקדונלד`ס בבירה, במהלכה הותקפו עובדים ערבים במחאה על סירוב הרשת לפתוח סניף באריאל

בית משפט השלום בירושלים הורה היום (שלישי) להאריך את מעצרם של שני אוהדי קבוצת הכדורגל בית`ר ירושלים, החשודים בהתפרעות בסניף מקדונלד`ס בעיר ובתקיפת שני עובדים ערבים. אוהד נוסף נעצר במהלך התפרעות האוהדים באימון הקבוצה במתחם בית וגן, שבו הותקפו שניים מהשחקנים – אריאל הרוש ודריו פרננדס. המשטרה פרסמה היום את סרטוני מצלמות האבטחה בסניף, שבהם תועדה תקיפת העובדים.

במשטרה מעריכים כי האוהדים שהתפרצו לסניף מקדונלד`ס תקפו את העובדים כנקמה על כך שהנהלת הרשת מסרבת לפתוח סניפים מעבר לקו הירוק וכן בגין גזענות כלפי העובדים הערבים. מעצרם של שני האוהדים הוארך בחמישה ימים. אוהד נוסף עוכב לחקירה. בעקבות גילויי האלימות הקשים של האוהדים הם הורחקו למשך עונה שלמה ממגרשי הכדורגל. המשטרה ביקשה משוער הקבוצה אריאל הרוש להגיש תלונה רשמית נגד החשודים בתקיפה, אך השוער סירב לכך.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי התייחס לתקיפת העובדים במקדונלד`ס, ואמר: `אני רואה את המקרה בחומרה רבה. בכוונת המשטרה להענישם בכל חומרת הדין. מדיניות משטרת המחוז היא לפעול נגד מסיתים ומפירי סדר בקרב אוהדי בית`ר ירושלים`.

אימון הפתיחה של של בית`ר ירושלים לקראת עונת המשחקים 2013-14 הפך אתמול למפגן אלימות של חלק מ-2,000 האוהדים שהגיעו לעודד את השחקנים. האוהדים התפרצו לדשא והניפו את שחקני הקבוצה ואת המאמן אלי כהן על הכתפיים, אך חלק מהם החליט לצאת נגד השחקנים. כמה מהאוהדים קיללו את הרוש ואנשי הקבוצה ייעצו לו להישאר בחדר ההלבשה. האוהדים הבחינו בו ובפרננדס ויידו לעברם אבנים.

הרקע למעשי האלימות הוא תמיכתו של הרוש בשחקני הקבוצה המוסלמים ששיחקו בה בעונה שעברה. פרננדס הסתכסך עם חלק מהקהל במהלך העונה הקודמת בהצהרות פומביות שלו וכן בתנועות השתקה לכיוון היציעים. כ-40 דקות לאחר פריצת האוהדים לדשא, הוחלט שלא לערוך את האימון, אבל רבים מהאוהדים סירבו לעזוב את המקום והמתינו בבית וגן, כשהשחקנים, בהם הרוש ופרננדס, המתינו בחדר ההלבשה. השוער לבסוף עזב את בית וגן בחסות המשטרה ואנשי אבטחה.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב