קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ניצחון למתנחלי עמונה: יפנו רק מבנה בודד וכביש
walla
יהושע בריינר
18.07.13
http://news.walla.co.il/?w=/9/2661955
ניצחון גדול למתנחלים: היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הבהיר הערב (חמישי) כי יש לפרש את החלטת בג`ץ בעניין פינוי המאחז עמונה כך שצה`ל יצטרך לפנות עד יום רביעי הקרוב רק מבנה אחד ביישוב וכן יהרוס את כביש הגישה ליישוב. זאת, במקום פינוי של כשלושים מבנים. ההבהרה מצדו של היועץ נדרשה לאחר שהחלטתו האחרונה בעניין פינוי המאחז נוסחה בערפול, וקבעה כי `המקרקעין שעליהם מבנים ואשר חלקים מתוכם לא נרכשו - יפונו`.

המתנחלים טענו מצידם כי מכיוון שקודם לכן התחייבה המדינה לפנות רק מבנה אחד ואת כביש הגישה ליישוב מכיוון שאלה יושבים על קרקעות פלסטיניות פרטיות, וכן מכיוון שעמדת המדינה נגעה רק לקרקעות שכנגדן עתרו הפלסטינים - הרי שבסופו של דבר אין מדובר בפינוי של כל המאחז. בארגון `יש דין`, שהגיש עתירה בנושא לבג`ץ, דרשו פרשנות רחבה יותר בנושא ואת פינויים של מבנים רבים יותר.

כאמור, הערב הודיע ויינשטיין כי הוא מקבל את עמדת המתנחלים וכי עד ליום רביעי הקרוב יפונה מהמאחז מבנה אחד ובו משפחה בת שבע נפשות, וכן ייהרס כביש הגישה הישן ליישוב. `יש לחדד את סדרי העדיפויות הפנימיים בנוגע לבניה על קרקע פרטית, ולקדם את הסרת המבנים המצויים על גבי קרקע פרטית`, קבע היועץ. `המצב הנוכחי כמתואר לעיל פוגע בשלטון החוק. הוא פוגע בזכויות האדם ובקניין הפרטי, ועם כך לא ניתן להסכים`, כתב היום וינשטיין לראש הממשלה, שיחד עם מערכת הביטחון וראשי המתנחלים תמך לאחרונה בעמדתם של תושבי עמונה.

כעת, הם מתכוונים ללחוץ על תושבי עמונה כי את המבנה הבודד ואת כביש הגישה הישן למאחז שהתחייבה המדינה לפנות - יפנו ויהרסו המתנחלים בעצמם, במקום להמתין עד שהדבר ייעשה על ידי כוחות הביטחון. בינתיים, הספיקו המתנחלים לסלול לעצמם כביש גישה חדש לעמונה, במקום זה שייהרס, זאת על אף שלא קיבלו אישורים מתאימים מהמנהל האזרחי. עם זאת, בצבא לא מתכוונים להרוס את העבודות החדשות אלא לעשות בכביש תיקונים מינוריים בלבד.

ראש מועצת יש`ע, אבי רואה, כמו גם יו`ר הזרוע המיישבת של המועצה, זאב (זמביש) חבר, ביקשו מהתושבים להימנע מתמונות העבר, בהם נראו כוחות ביטחון ודחפורים של המדינה הורסים מבנים בהתנחלויות. במערכת הביטחון מעודדים את הפינוי העצמי שיימנע הבאת כוחות משטרה גדולים לאזור, ובמקביל ינטרל גם התנגדות של פעילי ימין שעשויים להגיע לעמונה בניסיון למנוע את הפינוי. `אמרתי לתושבים שהביעו התנגדות למהלך כי אני מעריך את עמדתם אבל לנו כראשי המערכת יש שיקולים רוחביים נוספים`, אמר ראש המועצה רואה לוואלה! חדשות. `לדעתנו, נכון שאנחנו נעשה זאת בעצמנו גם אם הדבר קשה לנו מצפונית`.

חלק מתושבי עמונה מתנגדים נחרצות למהלך הפינוי העצמי. אחד מהם, הוא אביחי בוארון, דובר המאחז עמונה. `אף אחד לא דיבר איתנו על לפרק או להרוס בעצמנו ולו בית אחד בארץ ישראל`, אמר. לדבריו, `כל בית, כל מטר של אספלט וכל עץ ופרח, חשובים בעיננו מבחינה התיישבותית וציונית. רק שלשום בכינו על חורבן ירושלים וארץ ישראל והיום אנחנו בונים את עמונה לגאולת ירושלים`.

אולם, חרף דבריו של בוארון, מסתמן כי המתנחלים בכל זאת יפנו את המבנה בעצמם, בין היתר על מנת להעביר מסר למדינה ולבג`ץ כי הם עומדים בהתחייבותם. ועד היישוב מסר לאחר הודעת היועץ הערב כי `בית עמונה מברך את בית המשפט ואת היועץ המשפטי שאמרו היום בקול ברור ונחרץ כן לציונות כן להתיישבות וכן לעמונה. מתיישבי עמונה מודים מעומק הלב לקב`ה ולכל מי שנרתמו, סייעו והביאו להכרעה שלא להרוס את הישוב אלא להותירו במקומו`.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב