קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

התגובה לחרם: ישראל מקפיאה פרויקטים עם אירופה בשטחים
walla
אמיר תיבון
25.07.13
http://news.walla.co.il/?w=/9/2664244&m=1

המשבר ביחסי ישראל והאיחוד האירופי נמשך: בעקבות החלטת האיחוד לא לכלול מוסדות שנמצאים מעבר לקו הירוק בהסכמים עתידיים בין האיחוד לישראל, הקפיא מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף איתן דנגוט, מספר שיתופי פעולה בין משרד הביטחון לבין האיחוד האירופי לרווחת האוכלוסייה הפלסטינית. בין הפרויקטים שהוקפאו – פרויקט לפינוי פסולת בגדה המערבית, ופרויקט של האיחוד להכשרת שוטרים פלסטינים. משמעותה של הקפאת הפרויקטים היא שנציגי האיחוד האירופי אינם יכולים לקדם אותם.

בנוסף להקפאת הפרויקטים, נציגי מתאם הפעולות הפסיקו להנפיק היתרי כניסה לרצועת עזה עבור אנשי האיחוד האירופי, וביטלו פגישות עבודה מתוכננות בין הצדדים. לוואלה! חדשות נודע כי ההוראה להקפיא ולהאט את העבודה מול נציגות האיחוד בישראל הגיעה ישירות משר הביטחון משה (בוגי) יעלון. ההוראה עשויה להתרחב בהמשך לפרויקטים נוספים של האיחוד האירופי בשטחים, וגם לפרויקטים שנוגעים לרצועת עזה. גורם באיחוד האירופי אמר בשיחה עם וואלה! חדשות כי `יש האטה בעבודה מול מתאם הפעולות, וזאת לאחר תקופה ארוכה של שיתוף פעולה מצוין בין הצדדים`.

האיחוד האירופי מקדם, בתיאום עם ישראל, פרויקטים רבים בגדה המערבית וברצועת עזה בתחומי התשתיות, הבריאות, החינוך, התרבות והכשרת הממשל. גורם במערכת הביטחון ציין בשיחה עם וואלה! חדשות כי חלק מהפרויקטים הללו תורמים בעקיפין לישראל, שכן הם מסייעים ליצירת יציבות בגדה המערבית. עם זאת, הגורם אמר כי `ההנחיות החדשות של האיחוד יפגעו בפלסטינים שעובדים בהתנחלויות לא פחות ואולי אף יותר מהקפאת הפרויקטים המדוברת`.

ממשלחת האיחוד האירופי בישראל נמסר בתגובה: `האיחוד האירופי מקיים מערכת יחסים מועילה מאוד עם הרשויות בישראל, ומצפה להמשיך בשיתוף הפעולה לטובת רווחתם של האנשים בעזה ובקהילות הפלסטיניות בשטחי C שבגדה המערבית`. בדוברות מתאם פעולות הממשלה בשטחים סירבו להתייחס לדברים ואמרו: `איננו מפרטים על אופן פעילותנו מול הארגונים הבינלאומיים בפני כלי התקשורת`. במשרד הביטחון לא התייחסו לידיעה.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב