קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"מוות לערבים" וניקוב וצמיגים בשכונה בי-ם
ynet
נועם (דבול) דביר
27.08.13
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4422670,00.html
עוד חשד למקרה של פעילות השנאה המכונה `תג מחיר `, ועוד שכונה בירושלים הופכת ליעד: צמיגיהם של שישה כלי רכב נוקבו במהלך הלילה (בין שני לשלישי) סמוך לבית צפאפא, ובסמוך רוססה כתובת `תג מחיר`. כוחות משטרה הגיעו למקום ופתחו בחקירה. כן נכתבה בסמוך הכתובות `מוות לערבים`, `נקמה`, `די לשחרור מחבלים` ו`נקמה בגויים` ונתלשו לוחיות זיהוי של כמה כלי רכב נוספים.

תושבי בית צפאפא התעוררו לבוקר של פתיחת שנת הלימודים, ועיניהם חשכו. `אשתי התקשרה אליי אחרי שראתה את הגלגל שלה ללא אוויר וכיתוב על האוטו `תג מחיר``, סיפר היימן עליאן. `הגעתי לכאן וראיתי שעשו את זה לכל השכנים. אלו תחושות ממש קשות, אין לנו סכסוכים עם אף אחד. זה נותן תחושה כאילו יש פה שנאה שלנו כלפי יהודים ולכן עשו את זה, אבל אנחנו לא שונאים אף אחד. אני לא עולה כל בוקר לשכונת גילה ופוגע בכלי רכב. לא עשינו לאף אחד כלום`.

גם מכוניתו של וואליד עליאן הושחתה, והוא אמר ל-ynet: `מדובר בשנאת חינם. יהודים שסבלו מגזענות בהיסטוריה שלהם צריכים להתבייש. אלו מטומטמים שמעוררים שנאת חינם`.

חליל עליאן, מהמינהל הקהילתי בבית צפאפא, הוסיף: `כולם נותנים פתרונות באוויר אבל הם לא לעניין. מכל צד יש ילדים פזיזים שעושים שטויות כאלה אבל הממסד הוא שמדרבן אותם`.

לאחר אירועי התג מחיר באבו גוש בתחילת יולי קיבל הקבינט החלטה המרחיבה משמעותית את כלי החקירה והצעדים המשפטיים העומדים לרשות כוחות הביטחון במאבק נגד האחראים לפעולות השנאה. אולם עד כה טרם נעצרו חשודים במעשה זה.

אתמול עצרה משטרת מחוז ירושלים שישה צעירים תושבי העיר, בהם ארבעה נערים, בעת שריססו כתובת `תג מחיר` על מבנה בגגות גליציה בעיר העתיקה.
החשודים הודו במעשה וסיפרו שעשו זאת בעקבות סכסוך עם משפחה יהודית שגרה בשכונה. בסיום חקירתם שוחררו בתנאים מגבילים.

בשבוע שעבר נמצאו שרידים של בקבוק תבערה סמוך למנזר הנשים בבית ג`מאל ליד בית שמש. על החומה רוססו כתובות `נקמה`, `אבדו גויים`, `תג מחיר` וכן ציור של מגן דוד. היחידה לפשיעה לאומנית ביחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים פתחה בחקירה.


קישורים למאמרים האחרונים בנושא

בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים
היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!