קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"יש דין": אכיפת החוק על אזרחים ישראלים בשטחים
yesh-din
יש דין
24.08.13
http://www.yesh-din.org/he//infoitem.asp?infocatid=393

דף נתונים שמרכז ומנתח את נתוני מעקב יש דין אחר תוצאות החקירה ב-938 תיקים שנפתחו ביחידות השונות של משטרת מחוז ש`י, בעקבות תלונות שהגישו פלסטינים בסיוע יש דין. הנתונים העדכניים מלמדים כי בין השנים 2013-2005, רק 8.5% מתיקי החקירה הסתיימו בהגשת כתב אישום נגד ישראלים החשודים בפגיעה בפלסטינים וברכושם. בחינת הנסיבות שבהן נסגרו תיקי החקירה במשטרת מחוז ש`י מעלה כי כ-84% מהתיקים שבהם התקבלה החלטה סופית, נסגרו בשל כישלון המשטרה בחקירה - רובם המכריע בשל כישלון החוקרים לאתר את העבריינים או לאסוף ראיות מספיקות להעמדה לדין.

חקירות המשטרה נפתחו בעקבות עבירות אלימות, פגיעה ברכוש, השתלטות על אדמות פלסטיניות ואחרות; הכוללות, בין היתר: אירועי ירי, תקיפה אלימה, ידויי אבנים, הצתה, כריתת עצים, פגיעה בבעלי חיים, גניבת יבול, בנייה על קרקע בבעלות פלסטינית, איומים והתנכלות.

הנתונים החדשים דומים כמעט במדויק לממצאים שהתגלו בעבר, ומשמעותם כי בשנה האחרונה לא חל שיפור ביכולתה של משטרת מחוז ש`י לחקור עבירות של אזרחים ישראלים כלפי פלסטינים ורכושם. הכישלון המתמשך של מחוז ש`י בתחום זה נובע משורה של ליקויים וכשלים מערכתיים בניהול החקירות, כפי שנסקרו בהרחבה בדוח `מראית חוק` שפרסם יש דין ב-2006. הדוח הצביע על כך שיותר ממחצית מתיקי החקירה שנבחנו התאפיינו ברשלנות, חוסר מקצועיות, מיעוט בפעולות חקירה ואי עמידה בסטנדרטים מקובלים של חקירה. למרות שליקויים אלה ידועים מזה שנים, הנתונים מעידים כי לא נעשו פעולות משמעותיות לתקנם ולשפר את איכות החקירות
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים
היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!