קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

התרמית הגדולה: הסכמי אוסלו
on-the-left-side
עמוס גבירץ
19.09.13
http://on-the-left-side.org.il/%D7%94%D7%AA%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C%D7%94/

מאמרו של רון פונדק ב`הארץ` חשף עובדה האמורה לשנות את היחס ל`אוסלו`: מהסכמים לקראת שלום, לתרמית המוצלחת של ישראל בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני!

אני מצטט ממאמרו החשוב של ד`ר רון פונדק, `אין לנו דרך אחרת`, במוסף `הארץ` ביום ו` האחרון, 13.9.13: `בפועל, רבין ופרס השאירו את החזון והכיוון שאליו מוביל המשא ומתן למשהו עמום, תוך כדי הבהרה שבכל מקרה לא מדובר בפתרון של שתי מדינות`.
דברים אלה הופכים את כל ההערכה להסכמי אוסלו, מהסכמים שנועדו לקדם אותנו לקראת שלום – למעשה הטעייה כלפינו וכלפי העולם. כאילו חתרנו לשלום, בזמן שבעצם התכוונו להמשיך ולהעמיק את הכיבוש. ההטעיה היתה כל כך מוצלחת, שרבין שילם עליה בחייו!

הבה נסתכל על העובדות בשטח. כאשר נחתמו הסכמי אוסלו היו 110,000 מתנחלים בגדה המערבית, ללא ירושלים המזרחית. כעבור 7 שנים, כאשר פרצה האינתיפאדה, היו 204,000 מתנחלים (היום יש כבר 330,000, ללא ירושלים המזרחית). בשבע השנים האמורות הרסה ישראל 1,000 בתי פלסטינים בשטחים הכבושים, ולפי אחת ההערכות הפקיעה 160,000 דונם מאדמותיהם. בשבע שנות אוסלו התבצעו שני גירושי פלסטינים ממקומותיהם.

כאשר מסתכלים על המפה ועל פעילות צה`ל בשטח, אנחנו רואים שישראל פועלת לסיפוח אזורי C, תוך השארת `בנטוסטאנים` פלסטינים באזורי A ו-B. ממש תכנית בנט. ההטעיה כל כך מצליחה, שעד היום האירופאים מממנים את ה`בנטוסטאנים` האלה, תוך שחרור ישראל מחובותיה כלפי האוכלוסייה הנכבשת. אנחנו רואים מאמצים בלתי פוסקים של צה`ל לגרש אוכלוסיות פלסטיניות מאזורי C לאזורי A ו-B. כך בדרום הר חברון, כך בבקעת הירדן, כך באזור E1, ובמקומות נוספים. כל זה, בשביל להגיע לסיפוח עם מינימום פלסטינים בשטחים שיסופחו.

נשאלות כמה שאלות כואבות: מדוע אנשי שלום, כמו ד`ר רון פונדק וחבריו, נתנו יד לתרמית הזאת? האם בתמימותם לא הבינו לאן הולכים הדברים? ומדוע נפלה ההנהגה הפלסטינית בפח? ואיך קרה שתמורת אוטונומיה מוגבלת בשטח ובסמכויות, הסכימו הפלסטינים להשתתף בהבטחת ישראל ומפעל הכיבוש שלה?
- See more at:
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים