קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

גוש שלום: התאווה להחריב כפרים קטנים גרמה למדינת ישראל תקרית דיפלומטית גדולה
הודעה לעיתונות 21.9.2013
מאת תנועת גוש שלום

חיילים ישראלים הפעילו אלימות בוטה נגד דיפלומטים מצרפת וארצות אירופיות אחרות בדרכם להעביר סיוע הומניטרי לתושבי כפר שהוחרב בידי צה`ל. די מביך, בדיוק ימים מספר לאחר שהממשלה הפנתה אל האיחוד האירופי בבקשה נואשת להגמיש את ההנחיות החדשות שלו, אשר מונעות מענקים אירופיים מארגונים ישראלים הפועלים בשטחים הכבושים.

מזה שנים רבות נוקטים שלטונות הכיבוש מדיניות אכזרית ביותר דווקא נגד הקהילות הפלסטיניות הקטנות והחלשות ביותר – אנשים קשי יום, רועי צאן, דיירי בקתות עלובות או מערות בבקעת הירדן ודרום הר חברון. כל רצונם הוא לחיות בשקט את חייהם הדלים, אך מדינת ישראל שולחת חיילים ושוטרים ודחפורים להרוס את בתיהם ולהשאירם בחוסר כל תחת כיפת השמיים.

מי שמנהל את המדיניות האכזרית הזאת חי באשליה שאף אחד לא יודע ואף אחד לא שם לב אל מה שמתרחש בפינות נידחות ונשכחות. כאשר הוחרב כפר קטנטן בשם חירבת אל מחול ותושביו נותרו בחוסר כל, העולם בהחלט כן שמע. מיד הגיעו אנשי מהצלב האדום ובעקבותיהם גם נציגים מהאיחוד האירופי ומצרפת, בריטניה, ספרד, אירלנד ואוסטרליה - לסייע לתושבים ולהביא להם אוהלים וציוד. זוהי חובה הומניטרית ברורה ומובנת לכל. מובנת לכל חוץ מאשר למי שמנהלים את מדיניות הכיבוש, אנשים שכבר מזמן איבדו כנראה כל שריד של רגישות מוסרית.

לפרטים: אדם קלר 054-2340749

יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים