קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

חיילי גדוד 51 מתעללים - ומתעדים
בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד שני חיילי גדוד 51 של גולני באשמת התעללות בנסיבות מחמירות בפלסטיני. לפי כתב האישום, הפלסטיני נעצר, נכפת, עיניו כוסו בפלנלית והוא נלקח לחדר מבודד. אז נכנסו לחדר שלושה חיילים, אחד הושם ב`שמירה` לבדוק שלא יפריעו להם, בעוד שני האחרים בועטים בו. חייל אחר ביקש מהם להפסיק, הבקשה נדחתה, והם בעטו בו עוד שלוש פעמים בראש.

סביר להניח שלא היינו שומעים על המקרה, כמו על אלפי אחרים, לולא איתרע מזלם של השלושה להיות טיפשים כמו שהם שפלים ולהסריט בעצמם את כל מעשיהם. אחרת אם כבר היינו שומעים, היתה מצטרפת סיפא בסגנון `אתה לא יודע מה היה קודם`, `הם חשו סכנת חיים, אי אפשר להתווכח עם הרגשה` או בקצה הספקטרום האפולוגטי `על פניו טעו, נתחקר ונחדד`, ובטח שהמקרה לא היה מגיע לכדי כתב אישום - בדומה ל-97.5% מהחקירות נגד חיילי המשטר הצבאי באשמת פגיעה פלסטינים ב-2009-2011 ו-100% בשנה שעברה לפי נתוני `יש דין` (כמו גם 95% מהחקירות בפשעי המתנחלים נגד פלסטינים).

זה לא שהם לא יודעים להיזהר ממצלמות, המתעד נזהר שלא להראות את פניהם והשיב בשלילה (בטעות בדיעבד) לשאלה שנשמעת בסרטון האם ניתן לזהותם, אבל כנראה שהרצון שתהיה מזכרת לילדים מהתקופה היפה בחייהם היה חזק מהם. גרוע מכך, הפעם הצלמים הם המתעללים עצמם לכן אי אפשר לטעון לעריכה מגמתית\בוגדנית.

אז מלח הארץ הופך ל`תפוחים רקובים` שפעלו בניגוד לערכי צה`ל, כמו הסמח`ט, המג`בניקים מהג`יפ במחסום אל-ג`יב, והחייל מכפיר שהפליא את מכותיו באנשים לצד הדרך בבקעה.

יש כתב אישום באשמת התעללות בעודך מתעד אשר יגרור לכל הפחות 5 שבתות בבסיס על פי חש`ץ, והאשליה של משטר צבאי מוסרי תישמר.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית