קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

קורס הכשרת מנחות ומנחים לסיורי נכבה - הרשמה עד ה-8.11
חדש: קורס הכשרת מנחי/ות סיורי נכבה

עמותת זוכרות מודיעה על פתיחת קורס, ראשון מסוגו, להכשרת מנחי\ות סיורים באתרים פלסטיניים שנהרסו בנכבה.

סיורים רבים מתקיימים במרחב שלנו, מידע רב עובר לאנשים ולקבוצות מפי המדריכים\ות על ההיסטוריה והתרבות של המקום. רוב המדריכים/ות אינם מביאים את ההיסטוריה והנוכחות הפלסטינית שהייתה במרחב עד הנכבה, למרות שהיא פרק מרכזי בהיסטוריה המודרנית של הארץ. עם זאת, בשנים האחרונות מתפתחת מגמה חיובית שבה יותר ויותר מדריכים/ות מתעניינים בשילוב הנכבה בסיורים לקהל הרחב. אבל הנכחת הנכבה בסיורים מציבה אתגרים ודלמות בפני המדריכים/ות, שאינם מקבלים ידע וכלים להעברת הנושא במסגרות הלימוד הרשמיות.

מתוך רצון לקדם סיורים על הנכבה בקרב הציבור הרחב, `זוכרות` מזמינה מנחי/ות סיורים ואנשי חינוך לקחת חלק בקורס פורץ דרך זה, שמבוסס על ניסיון של יותר מעשור בהדרכת סיורים על הנכבה לקהל מגוון באתרים פלסטיניים ברחבי הארץ. הקורס ישלב בין למידה תיאורטית ולמידה בשטח תוך התנסות מעשית בתכנון והעברת סיורים באתרים פלסטיניים שנהרסו בנכבה. במסגרת הקורס ירכשו המשתתפים ידע היסטורי על הנכבה, מחיקת התרבות והקיום הפלסטיניים מהמרחב בכלל ומן המרחב הפיזי בפרט; ירכשו כלים ויפתחו מיומנויות הנדרשות לצורך תכנון סיורים והנחייתם על פי המודל המקצועי של עמותת `זוכרות` וכן ילמדו ויישמו את הנ`ל באמצעות יציאה לשטח.

מבנה ומסגרת: הקורס יהיה בן 12 מפגשים ויימשך כשלושה חודשים. יתקיים אחת לשבוע בימי שישי בבוקר בין 9:30 - 12:30, 3 שעות לכל מפגש (וסך הכל 36 שעות). הקורס יתנהל בעברית וערבית. פתיחת הקורס: יום שישי ה- 6.12.2013
מיקום: המפגשים וההרצאות יתקיימו במשרדי עמותת זוכרות בתל אביב. אתרי הסיורים בשטח ייקבעו במהלך הקורס.

עלות הקורס: 450 ₪ למשתתפ/ת. בסוף הקורס תוענק תעודת סיום למשתתפים/ות שמילאו אל כל דרישות הקורס.

הרשמה וקבלה: הקורס מיועד לנשים וגברים פלסטיניים ויהודים, אשר עוסקים כיום או שבכוונתן לעסוק בהנחיית סיורים. תינתן עדיפות לבעלי ניסיון בהדרכה, פעילים חברתיים ואנשי חינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי. יתקבלו עד 25 משתתפים/ות. קבלה מותנית בראיון אישי. דרישות הקורס: נוכחות פעילה, התחיבות להשתתפות בכל הקורס ופרקטיקום מעשי בהכנת והדרכת סיור.

לפרטים נוספים ולהרשמה ניתן לפנות לרכז הקורס, עמר אלע`בארי tours@zochrot.org עם ההרשמה יש לשלוח קורות חיים. המועד האחרון להרשמה: 8.11.2013
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עימותים ועצורים אחרי ההפגנה: זו מלחמה
הודעה מאת מארגני ההפגנה הערב (מוצ`ש) בכיכר רבין
נגד הסיפוח, נגד השחיתות, נגד המגיפה הכלכלית - ההפגנות שהיו ואלה שיהיו בימים הקרובים ‎