קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

רון גרליץ (מנכ"ל סיכוי) על מדיניות הממשלה בנגב
הממשלה נמצאת כעת בדרכה לשדה בוקר לישיבה חגיגית שמטרתה חיזוק הנגב וכוללת אישור הקמת יישובים יהודים חדשים בנגב – כולל היישוב חירן שיוקם על אדמות שהאזרחים הבדואים בנגב חיים בהם, טוענים שנמצאות בבעלותם ויגורשו מהם לטובת המתיישבים היהודים. מדובר בשבט שכבר גורש פעמיים מאדמתו.

המחלוקות על הקרקע בנגב מאוד מורכבת ומסובכת. אבל יש דבר אחד שהוא ברור לכל מי שהסכסוך לא מעוור את עיניו: יש בישראל אזרחים שהמדינה מאוד מאוד רוצה להביא לנגב: יהודים (ודרך אגב או לא דרך אגב, רצוי גם שיהיו `מהסוג הנכון` – חזקים כלכלית, סטרייטים, נשואים, משכילים וכ`ו) ויש אזרחים שגרים בנגב – האזרחים הבדואים - וזה שהם גרים בנגב מהווה `בעיה` שצריך לפתור אותה.

אני לא מתנגד לזה שיהודים יגורו בנגב. זו זכותנו. אבל במקום לאשר הקמה לא מוצדקת של עוד יישובים יהודים חדשים בנגב (שהקמתם הזויה גם מבחינה תכנונית וסביבתית ונעשית רק כחלק מהמאבק הלאומי נגד הבדואים).

הממשלה צריכה להחליט שהיא עושה הכל, אבל הכל, כדי לפתוח בהידברות ארוכה, משמעותית, אמיתית, מכבדת שוויונית עם האזרחים הבדואים כדי לפתור את המחלוקת על הקרקע. במצב הדברים הנוכחי אולי זה נראה `הזוי`, אבל זה גם צודק וגם הדרך היחידה, ממש היחידה, להביא לכך שמשהו טוב יקרה בנגב ולתושביו היהודים והבדואים.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד