קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - מצור, חומה ומחסומים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

בלוני התצפית של חמאס על הגבול עם ישראל
walla
אמיר בוחבוט
21.11.13
http://news.walla.co.il/?w=/550/2696726
חמאס משדרג את יכולות המודיעין נגד ישראל: הזרוע הצבאית של הארגון ברצועת עזה החלה בתקופה האחרונה להציב בלוני תצפית עם מצלמות לאיסוף מודיעין לאורך גדר המערכת בגבול עם ישראל ולאורך קו החוף של הרצועה. קצין בכיר בפיקוד דרום הסביר כי חמאס החליט לאסוף מודיעין בעומק מדינת ישראל ולא רק על קו הגבול, ולשם כך הוא הקים קו של תרנים ובלונים מלאים בגז הליום שעליהם הותקנו מצלמות. את תמונותיהם של הבלונים העלה צלם מרצועת עזה לעמוד הפייסבוק שלו.

הקצין הדגיש כי בלוני התצפית מהווים יכולת מדאיגה שמעידה על כוונות חמאס לא רק בהתעצמות בתחום הרקטות ובניית המנהרות ההתקפיות שמובילות לשטח ישראל, אלא גם באיסוף מודיעין על מה שמתרחש בתוך ישראל ועל תנועות צבא ואזרחים. הקצין ציין כי ישראל אישרה לפני כמה חודשים הכנסה של גז הליום לרצועת עזה לצרכים אזרחיים, וכעת הנושא ייבחן מחדש.

לאחרונה נחשפו כמה מנהרות טרור של חמאס אל תוך שטח ישראל, ובצה`ל טוענים שעל אף העובדה שהארגון מורתע על ידי ישראל ופועל בריסון, הוא ממשיך להיערך לעימות הבא. `הוא מתכונן בכל דרך אפשרית, בכל חתך אפשרי`, סיפר בשבוע שעבר מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה, אלוף-משנה עמוס הכהן, לוואלה! חדשות, `מחפירה של מנהרות, דרך ייצור של רקטות לטווחים בינוניים וארוכים, אימון המחבלים שתחת אחריותו, בנייה של מערך תת-קרקעי שלם ברצועה ועד עדכון של כל התורה והטכניקות הקרביות שהוא מפיק כלקח ממה שהוא עשה או לא עשה במבצע עמוד ענן`.

כשהתבקש לסכם את מצבו של חמאס, ציין אל`מ הכהן כי הארגון נמצא בלחץ גדול. `סוגרים לו את המנהרות, אין לו כסף לשלם משכורות, המקור האידאולוגי שלו קרס (האחים המוסלמים במצרים – א.ב). הבית האידיאולוגי שלו בבעיה קשה. לכן, הלחץ מתגבר והוא יכול להפנות אותו להתנגדות מול ישראל. הם לא יושבים בשקט. הם בונים מולנו מערך איסוף שכולל מצלמות שאת חלקן הם מציבים על תרנים בגובה של 45 מטרים. הם נערכים למבצע נגדנו. יש להם מערך איסוף שיטתי וקבוע. אבל, גם אנחנו לא מתעלמים ובונים בנק מטרות`.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פנייה דחופה לשר הביטחון ולמתפ"ש: אפשרו כניסת ציוד מחשבים ותקשורת לרצועת עזה‎
תרחיש הבלהות שיצרה ישראל: קורונה ברצועת עזה
מנכ`לית ארגון זכויות האדם הישראלי `גישה`, תניה הרי, תנאם היום בפני מועצת הביטחון של האו`ם,