קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

סמטוחה
on-the-left-side
נעמי רז
12.12.13
http://on-the-left-side.org.il/%D7%A1%D7%9E%D7%98%D7%95%D7%97%D7%94/

היחס של ראשי הקואליציה לערביי ישראל בגליל ולבדואים בנגב משפיל וגזעני, ובעיקר – מבייש את מדינת ישראל ואת הציונות

איזו סמטוחה. התבלבלתי לגמרי. יו`ר הקואליציה ח`כ יריב לוין – איש הליכוד – אומר שאין סיכוי להעביר את חוק פראוור בכנסת, כי הסתבר שהשר לשעבר בני בגין כלל לא קיבל את הסכמת הבדואים למתווה החוק. מה, חשבתי לעצמי, האדון לוין חושב שיש לקבל את הסכמת הבדואים לגזירות שהממשלה עומדת להשית עליהם? לשוחח עימם? להקשיב להם? ימות המשיח. הפתעה. אבל אז קראתי ששר החוץ, אביגדור ליברמן, שותפו הבכיר, חושב ש`הבדואים מעוניינים לקבל רק את הגזר, אך פועלים בכל הדרכים וגם באלימות נגד המקל…`. או, הבנתי. יריב לוין לא עוצר הכל כדי לשוחח עם הבדואים, להגיע לפשרות הוגנות איתם, אלא כדי להפעיל את המקל. מה הם חושבים לעצמם, הבדואים, שניתן להם גזרים כאוות נפשם?

השטנה הנשמעת דרך המילים כל כך יוקדת, שקשה לי להאמין שהבדואים יסכימו לקבל אפילו `גזרים` מידיים שכאלו. השטנה הזו מובילה כל כך הרבה ביטויים בכנסת ישראל וברשויות המדינה כלפי ערביי ישראל. `ייהוד הגליל` היא מטרה שממשלות ישראל מציבות לעצמן זה שנים, וממשלת נתניהו מחייה את היוזמה, כשם שהיא מציבה לעצמה מטרה של `טיהור הנגב` בדרומה. הקמת יישובים חדשים ליהודים בגליל, בניגוד לתכנית המיתאר הארצית, ואי יצירת תכניות מיתאר ליישובים ערביים, הן דרכים מתוחכמות (בעצם, לא ממש מתוחכמות) לייצר `תחום מושב` לערבים, ולצמצם את מרחב המחייה שלהם. מחיקת הכפר הבדואי אום אל-חירן (שתושביו הושמו בו על ידי שלטונות ישראל עצמם בשנות החמישים של המאה הקודמת, לאחר גירושם מאדמותיהם ליד קיבוץ שובל), כדי ליישב במקומו יהודים, היא דרך עוד יותר בוטה לומר לערביי ישראל – אתם נחותים מאיתנו, אתם לא ראויים כמונו לשבת על אדמת קודש זו.

אבל בעצם, זו לא רק שטנה – מה שמבעבע מתוך המילים. זה זלזול עמוק, התייחסות לבני האדם האחרים – הערבים – כיצורים נחותים. `ייהוד` ו`טיהור` מלא-יהודים הן מטרות נעלות לעם היושב בציון. הרי לשם כך הקמנו מדינה, לא? אלפי שנים נדדנו בניכר, גורשנו, נרמסנו, הושפלנו, אז מה לנו נוכרים בארצנו שלנו.

ובכן, מר ליברמן, מר לוין, הגברת שקד, האדון בנט, וחבר מרעיכם, די לנו מכם ומהארס שאתם מפיצים, די לנו מהביטויים ומההתנהגויות המבחילים שלכם. ערביי ישראל – מדרום ועד צפון – ראויים, כמו כולנו, להנהגה מכבדת, הומאנית, ערכית במובן הערכי של המילה. אין לכם מקום בהנהגת המדינה שנוצרה כמקלט ליהודים נרדפים, אם אין לכם כבוד בסיסי לאנשים באשר הם. אני כבר לא מבולבלת, לי ברור שהערכים שאתם מבטאים והמסרים שאתם משדרים אינם הערכים שעליהם קמה מדינת ישראל, ושעליהם, ורק עליהם, היא תוכל להמשיך ולהתקיים. יאללה, קומו ופנו את מקומכם לראויים מכם.

- See more at: http://on-the-left-side.org.il/%d7%a1%d7%9e%d7%98%d7%95%d7%97%d7%94/#sthash.JzMkeAWC.dpuf


נעמי רז: פסיכולוגית חינוכית, גייסת תרומות מס`ד
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים
היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!