קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

המתנחלים המתפרעים הושפלו, בצה"ל חוששים שיחזרו לנקום
walla
יהושע בריינר
07.01.14
http://news.walla.co.il/?w=/550/2710115
שעות לאחר שחרורם של המתנחלים שנלכדו בכפר ליד שכם, בצה`ל נערכים הערב (שלישי) בכוחות מתוגברים באזור מחשש שפעילי ימין קיצוניים ינסו לבצע פעולות `תג מחיר` בתגובה ל`תמונות ההשפלה`, בהן נראו המתנחלים משוחררים לידי צה`ל כשעל פניהם דם. במקביל, נמשכת חקירת האירוע לאחר שכל המתנחלים שנעצרו בתום האירוע שוחררו למעצר בית. ארבעה מתנחלים, שנזקקו לטיפול רפואי, פונו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

מתחקיר האירוע עד כה, עולה כי כמה שעות לאחר שהמנהל האזרחי עקר שני כרמים של יהודים שניטעו בניגוד לחוק באזור ההתנחלות שילה, זיהתה תצפית של צה`ל קבוצה של כ-15 מתנחלים, חלקם רעולי פנים, נכנסת למבנה בכפר ג`אלוד כשהמון פלסטיני מקיף אותם. למקום הוזעקו כוחות גדולים במיוחד, שכללו ארבע פלוגות של צה`ל ובהן עשרות חיילים, וכן כוחות משטרה שהגיעו למקום.

מפקד הגדוד, שהגיע בעצמו למבנה בו הוחזקו המתנחלים, ראה אותם חבולים ולצדם כמה מבוגרים פלסטינים. מבירור מהיר שערך, עלה כי אותם פלסטינים מנעו מההמון לבצע לינץ` במתנחלים המבוהלים. אחד הפלסטינים שהיו במקום, כך עלה, הוא קצין במשטרה הפלסטינית. לצדו, היה זכריה סאדה, פעיל בארגון `רבנים למען זכויות אדם`. בשלב זה, החל המג`ד לנהל דין ודברים עם הפלסטינים על מנת שאלה ישחררו את המתנחלים בהסכמה. לאחר כשעה וחצי, הועברו פעילי הימין לרכבי צה`ל – בסיוע הפלסטינים.

בחטיבת בנימין בטוחים שהמתנחלים שנכנסו לכפר התכוונו לבצע פעולת `תג מחיר`, ודוחים את טענותיהם לפיהן הגיעו לאזור כדי לטייל. על אף שברור שזיהוי מוקדם יותר של כניסת המתנחלים לכפר היה יכול למנוע את תפיסתם והחזקתם במבנה במשך כשעתיים, בחטיבה שיבחו את פעולת המג`ד בשטח, שהעדיף להידיין עם הפלסטינים ולא להשתמש באמצעים לפיזור הפגנות. בפיקוד מרכז מעריכים כי ללא התערבות המבוגרים הפלסטינים שחצצו בין הניצים, האירוע היה עלול להסתיים בצורה קשה הרבה יותר.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו