קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מכתב הוקרה מגבי בשן לאריאל שרון
http://tsoof.wordpress.com/2014/01/11/%D7%AA%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%A7/

תודה אריק. לא הייתי עובר את כל זה בלעדיך

תודה על הזימון למילואים בלבנון בגיל 35, תודה על הנסיעה הארוכה לחופשה לפגוש את הילדים בבאר שבע, הפעם האחרונה שרגלי דרכו על אדמת ארץ הקודש. תודה על התקפת המוצב במשרף, גזרת דמור. תודה על שלושה צרורות ושני רימונים. תודה על החבר ההרוג ושני הפצועים שצורחים באישון ליל. תודה על השאון מחריש האוזניים של הנוזלים המתפרצים מצינור. זה לא צינור. אלה היו הרגליים שלי. אלה לא סתם נוזלים. אלה ליטרים על ליטרים של דם. דמי על אדמת לבנון.

תודה אריק, על החיפוש הנואש אחר זכר הרגליים שמתחת לברך. תודה. תודה על הניתוחים ועל השיקום הארוך ארוך. על מסדרונות צרים מדי לכסא גלגלים, ועל הידיים המגלגלות את הכסא ונשרטות מקירות המסדרון שוב ושוב. תודה על כאבי הפנטום, על הגירוד בבהונות הרגליים שאינן, תודה על החזרות לבית החולים לעוד ניתוח אחד, פחחות-צבע של גדמים. תודה על פרוטזות שלא עומדות בעומס, תודה על הלחץ העיקש של התותבת על הגדם, על הכאב שאין לו נשוא בכל צעד. בכל שעל. תודה על ההכנה של עוד פרוטזה, על הניסוי בעוד גרב ניילון שתקטין את החיכוך עם הגדם.

תודה על חודשים ועוד חודשים באמריקה, רחוק מהבית, רק כדי להשיג זוג רגליים חדשות. תודה על המאבק האינסופי על כל שקל שנדרש לממן את הפרוטזות האלה. את הדם שלא הקזתי בלבנון הקיז משרד הביטחון. את חיוורון המוות שלבשו פני כששכבתי נוטה למות הן שבו ועטו לנגד מלביני הפנים של אגף השיקום המפואר של מדינת ישראל. תודה. תודה על הטיפולים, התיקונים, הניסיונות, תודה על הלם הקרב ועל הצער שלא נגמר. תודה על אישה שנכבלה אלי כאסורה ועל ילדים שלמדו כל חייהם שהם הם אלה שצריכים לדאוג לאבא. שלא יחסר לו דבר. שלא ייפול.

תודה אריק, על 19 שנים של תשלום יומיומי. תודה על הורי השכולים. תודה על המצבה של חלל צה`ל. בלעדיך, אריק, לא היינו מגיעים לדבר מכל אלה. נוח בשלום על משכבך. נוח פה. אני יודע. כבר 14 שנה אני יודע
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עדכון: עכשיו בכיכר הבימה בתל אביב - הפגנת הדגלים השחורים נגד קנוניית גנציהו ונגד החסינות שהיא מבשלת למושחת המושחתים.‎
הפגנה
לנו יש פיתרון: 100% מההכנסה שלנו ולא שקל פחות.