קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

נבל הכרמלי והזוג הצעיר יעקב וברקת גולדשטיין מההתנחלות כרמל

villagesgroup
אהוד קריניס
6.01.14
villagesgroup1@gmail.com


הזוג הצעיר יעקב וברקת גולדשטיין קנה לפני חמש שנים בית צמוד קרקע בכפר ההררי כרמל (שהשתייך בעבר הרחוק לנחלתו של נבל הכרמלי). להפתעתו הרבה` נכח הזוג הצעיר, שטאבון-לחם של שכנים בדואים ממרר את חיהם ואת חיי ילדיהם. בשלב הנוכחי, לאחר שאמצעים אחרים בהם נקטו לא העלו את הפירות המקווים, פנה הזוג לעזרתו של עו`ד דורון ניר-צבי. הנ`ל רקם בעבור הזוג ובית המשפט את סיפור העלילה סוחט הדמעות שעיקריו הם כדלהלן (לפירוט הסיפור ראו נוסח התביעה המצורף): סולימאן `ראש חמולת הזלין` פלש `לפני מספר שנים` לאדמות המדינה שליד כרמל והקים שם `קומפלקס מגורים`. בנוסף לכך, הקים אותו סולימאן מבנה תנור-טבון לאפיית לחם, אותו מיקם 50 מטר מביתם של הזוג גולדשטיין. הזוג גוולדשטיין, אשר הם וילדיהם הקטנים שואפים מזה שנתיים גזים רעילים ואינם יכולים להינות מחצר ביתם, תובעים כעת מסולימאן הזלין לשלם להם 100,000 ש`ח בתוספת הוצאות המשפט ושכר עו`ד.

כמי שמרבים לבקר את המשפחות הבדואיות באום אלח`יר המתגוררות באום אלח`יר בסמוך לכרמל עוד מזמן שקדם להגעתה של משפחת גולדשטיין, מצאנו לנכון לציין את העובדות הבאות.
1. סולימאן אינו בעל הטאבון.
2. הוא אינו `ראש חמולת הזלין`, שמאות מאנשיה חיים באזור, אלא הגבר הזקן ביותר כיום במתחם המגורים של אנשי החמולה הקרוב לביתם של הזוג גולדשטיין (מתחם בו חיים כמה עשרות אנשים).
3. סולימאן `פלש` לאדמות אום אלח`יר, כאשר הגיע למקום בעודו תינוק בראשית שנות החמישים של המאה הקודמת. הוא ובני משפחתו גורשו אז על-ידי הצבא הישראלי ממקום מגוריהם באזור שליד ערד, לתוך תחומי הגדה המערבית שהיתה נתונה אז תחת שלטונה של הממלכה האשמית. המגורשים נטו את אוהליהם בחלקת אדמה באום אלח`יר אותה קנו אז מאנשים מן הכפר יטא.
4. ההתנחלות כרמל הוקמה בצמידות למתחם מגורים של בני חמולת ההזלין אנשי משפחתו של סולימאן בראשית שנות השמונים, דהיינו כשלושים שנה לאחר התיישבותם של סולימאן ובני משפחתו במקום.
5. טאבון הלחם הנזכר בכתב התביעה הוקם לפני כעשרים שנה. ביתם של הזוג גולדשטיין הוקם בסמיכות לטאבון שנים לאחר-מכן.
6. `קומפלקס המגורים` של סולימאן ובני משפחתו נהרס ברובו הגדול שוב ושוב, במספר לא מבוטל של גלי הריסה, על-ידי המנהל האזרחי של הצבא הישראלי בהתאם לתביעותיהם של תושבי כרמל הסמוכה.

לסיכום, דומה ש`בהערכה גסה ההולכת לקולא` (השוו סעיף 11 בכתב האישום המצורף), הנזקים הפיסיים והבריאותיים (`לרבות סבל ועוגמת נפש`), שגרמו לאורך השנים תושבי כרמל וכוחות הביטחון באי כוחם לשכניהם מאום אלח`יר, עולה עשרות מונים על אלה שגרמו האחרונים לראשונים. נראה שלא נטעה אם נאמר, שהגורם העיקרי לסבל המתמשך הנגרם לשני הצדדים היא אותה תפיסה מעוות ושקרית המחליפה את עובדות המציאות בבדיה רקומה מראש, תפיסה המשתקפת באופן ברור כל-כך בכתב התביעה שהגיש הזוג גולדשטיין כנגד סולימאן הזלין מאום אלח`יר.

אהוד קריניס בשם קבוצת הכפרים
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב